Kolejna porażka Nysy

Autor: 
D. Broniszewski

Kolejny mecz kolejna porażkę zanotowali piłkarze Nysy Kłodzko. Tym razem podopieczni Jacka Żyły ulegli 2:4 Unii Złoty Stok, chociaż w meczu prowadzili 1:0.
Piłkarze Nysy co mecz rażą nieskutecznością mimo stwarzanych sytuacji. Pojedynek z Unią rozpoczął się tak samo jak poprzednie spotkania, czyli przewaga kłodzkiej drużyny i kilka znakomitych niewykorzystanych sytuacji. Najlepsza szansę zmarnował Kamil Kowalski, który w 5. minucie mógł otworzyć wynik spotkania, ale mając przed sobą pustą bramkę trafił w nadbiegającego obrońcę. Trzy minuty później Nysa dopięła swego, gdy po rzucie rożnym piłkę z najbliższej odległości wbił do siatki Marcin Syper. Drużyna ze Złotego Stoku dopiero w 20. min zagroziła bramce Nysy i już ta akcja przyniosła jej bramkę. Futbolówkę dość szczęśliwie skierował do siatki Piotr Andrzejczuk. Po zmianie stron kilka sytuacji pod bramką Zielińskiego stworzyli gospodarze, ale to zespół ze Złotego Stoku cieszył się z gola. W 70. min piłkę z prawej strony zagrał na drugi słupek do niepilnowanego Jarosława Śleziaka, który bez najmniejszych problemów wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Unia poszła za ciosem i trzy minuty cieszyła się z kolejnego gola. W 75. min bramkę kontaktową zdobył Tomasz Lisowicz, który najprzytomniej zachował się przed bramką Zielińskiego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Mateckiego. Nysa rzuciła się do ataku, chcąc wyrównać stan meczu, co wykorzystali zawodnicy ze Złotego Stoku. Wynik w 80. min na 4:2 ustalił niepilnowany Paweł Szmelter.
Nysa: Borkowski - Hajłasz, Kulak, Syper, Ściebura (55 Tomaś), Matecki, Pachołek, Grzegorzewski (74 Piątkiewicz), Dędys (81 Dankiewicz), Kowalski, Lisowicz.
SPONSORZY NYSY KŁODZKO: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KCSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, www. myfootballway.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata – fizykoterapeuta, Centrum Nauki i Biznesu Żak, www.express-miejski.pl, Optoscan, TOS Kłodzko, Marwal, Agencja Ochrony Skorpion. Zapraszamy na www.nysa.klodzko.pl – oficjalny serwis klubu.

Wydania: