Co w trawie piszczy?

Autor: 
Katarzyna Redmerska

DŁUŻNIK - Rozwój Szczytnej od dawna budzi podziw. Jak się okazuje okupione jest to…zadłużeniem gminy.
W piśmie samorządu terytorialnego „Wspólnota”, umieszczono rankingi samorządów, dotyczących inwestycji infrastrukturalnych w latach 2008 - 2010 oraz zadłużenia na koniec 2010 roku. Szczytna uplasowała się na 10 miejscu w Polsce, pod względem zadłużenia, osiągając prawie 66 procent długu w stosunku do rocznych dochodów na koniec 2010 roku. Imponujące!
URODZINY
Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy Zdroju obchodziła swoje 15. urodziny. Szkoła kształci przyszłych pracowników branży hotelarskiej i gastronomicznej. Biorąc pod uwagę rozwój hotelarstwa i pensjonatów w mieście, absolwenci zapewne bez trudu znajdą zatrudnienie.
SZCZĘŚCIARZ
Andrzej Dąbrowski (PiS), został jednak posłem! Wszystko dzięki odrzuceniu przez sąd odwołania sławnych już medialnie posłów - prokuratorów.
Można powiedzieć jedno - poseł Dąbrowski to szczęściarz. Przy tym, jest to człowiek umiejący się promować. Już jest o pośle głośno. Wszystko za sprawą przejścia do obozu „Ziobrystów”. To się nazywa dbanie o image!
BRAMY
Bramy: Wodna i Rycerska w Bystrzycy Kłodzkiej, mają zostać udostępnione turystom. Władze miasta chcą z przyszłorocznego budżetu zarezerwować kwotę na ich renowację, którą następnie chcą odzyskać z funduszu jednego z programów, do którego adresują wniosek finansowy.
FONTANNA
Duszniki Zdrój doczekały się interesującej w swej architekturze fontanny w zrewitalizowanym rynku. Fontanna przypomina kształtem…fallus. Cóż, w obecnej dobie, gdy moda jest na szokowanie, Duszniki wstrzeliły się w trend idealnie.
NAJPIĘKNIEJSZA
Kudownianka, znalazła się w finale „Mrs. Word Poland 2011” na najpiękniejszą mężatkę.
Swój drogą, konkursy są rewelacyjne. Tylko czekać jak pojawi się konkurs na: najpiękniejszą pannę młodą, narzeczoną…rozwódkę.
POLICJANT
Dwóch funkcjonariuszy z rewiru dzielnicowego w Szczytnej, zostało laureatami plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego w powiecie kłodzkim. Jeden z funkcjonariuszy M. Bednarek, otrzymał aż 30 procent wszystkich oddanych głosów. Plebiscyt jest organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Kłodzku. Nie ma to, jak sympatyczny policjant.
PARK
Wiosną 2012 r., rusza nowe przedsięwzięcie w Polanicy Zdroju. Dotyczy ono zagospodarowania Parku Leśnego. Jest to teren wokół pomnika niedźwiedzia. Dzięki wsparciu UE powstaną trasy edukacyjne i ścieżki spacerowe. Gratulacje.
MODERNIZACJA
Zakończyła się trwająca całe lato, modernizacja infrastruktury turystycznej wokół Szczelińca. Wyremontowano m.in.: szlaki turystyczne, wieżę widokową. Wybudowano również nowy taras przy schronisku.
FESTIWAL
W listopadzie w Polanicy Zdroju odbył się „VIII Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci Bez Granic”.
Można było do woli nasłuchać się poezji w najlepszym tego słowa znaczeniu. Z ilości osób uczestniczących w Festiwalu widać, że ten gatunek literacki przeżywa swój renesans.
CHOINKA
Piętnastometrowy świerk rosnący nieopodal Dusznik Zdroju, już niedługo zdobić będzie wejście do siedziby Parlamentu Europejskiego, jako świąteczna choinka. Świerk został wybrany spośród kilkunastu drzew z rejonu Sudetów.
Ciekawe co na to Partia Zielonych, zasiadająca w parlamencie. Czy nie lepiej byłoby ustawić choinkę sztuczną? Co z ochroną środowiska, o której tyle się mówi w UE?
MIKOŁAJKI
6 grudnia w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, nie zabrakło atrakcji. Było czerpanie okolicznościowych, świątecznych kartek w kształcie choinki, robienie papierowych bombek. Nie zabrakło również atrakcji dla ciała. Można było zasmakować m.in.: pierniczków.
DOWCIPNIŚ
W Bystrzycy Kłodzkiej złapano gagatka, który najprawdopodobniej obejrzał za dużo seriali kryminalnych. Około czterdziestoletni „dowcipniś”, napadł na kobietę obezwładnił ją i dusząc, wyrwał jej torebkę. Na szczęście policja złapała tego typa. Okazało się, że „dusiciel”, był na bani. Napad na kobietę, nie był jego pierwszym wykroczeniem.
SIŁACZE
Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko w Krosnowicach po raz pierwszy był organizatorem zawodów siłaczy STRONGMAN.
Nigdy nie pojmę sukcesu tego ”sportu”. Napakowani mężczyźni, dźwigający ciężary. Co w tym interesującego?

Wydania: