Kolejna Noc w muzeum za nami

Autor: 
Dagmara Kacperowska
noc2.jpg

Po raz czwarty z kolei Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju wzięło udział we wspaniałej, ogólnopolskiej inicjatywie jaką jest „Noc Muzeów”.
18 maja 2013 r. w godzinach od 20.00 do 23.00 można było nie tylko bezpłatnie zwiedzać muzeum, ale również wziąć czynny udział w przygotowanych przez muzealników atrakcjach. A tej nocy działo się u nas sporo. Jan Bałchan zaprezentował wystawę czasową „Polskie święta państwowe w plakacie”, a ekipa Działu Oświatowego w składzie Dorota Zielińska-Pytlowany, Marta Nowicka i Dagmara Kacperowska przypomniały
o karnawałowym szaleństwie proponując turystom wykonanie cekinowo-brokatowych masek. Na muzealnym dziedzińcu oczekiwała kolejna tej nocy atrakcja: Teatr Uliczny TUB z Bystrzycy Kłodzkiej zaprezentował się z mierzącymi 3,5 metra kukłami w spektaklu „Momo, czyli w poszukiwaniu straconego czasu”. Po przedstawieniu aktorzy przeprowadzili krótkie warsztaty z widzami, wyjaśniając i pokazując jak powstają i jak są poruszane ogromne kukły.
Podczas tej nocy Muzeum Papiernictwa odwiedziło ponad 200 osób. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas warsztaty i widowisko uatrakcyjniły pobyt zwiedzających, a sam wizerunek młyna papierniczego jawić się będzie jako miejsce szczególnie atrakcyjne dla żądnych kulturalnych przeżyć.
Zapraszamy za rok !

Wydania: