Rusza Latające Muzeum!

Autor: 
inf. MF
lat.jpg

Od początku października rozpoczęły się działania inicjatywy Latającego Muzeum. Dzięki aktywności pracowników Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminy Bystrzyca Kłodzka, dzieci i młodzież ze szkół położonych na terenie Masywu Śnieżnika mają okazję uczestniczyć w bezpłatnych prelekcjach i zajęciach warsztatowych.
Idea Latającego Muzeum zrodziła się z potrzeby krzewienia zainteresowania filumenistyką, historią i sztuką oraz z potrzeby budzenia wśród dzieci i młodzieży ciekawości regionu, w którym mieszkają. W ramach zajęć, w zainteresowanych ofertą szkołach, odbędą się kilkugodzinne spotkania przygotowane przez pracowników Muzeum Filumenistycznego. Specjalnie opracowane zajęcia obejmą prelekcje, prezentacje multimedialne oraz warsztaty, podczas których uczniowie będą mogli zapoznać się z technikami niecenia ognia, poznać historię sztuki Ziemi Kłodzkiej, a także zobaczyć prawdziwe obiekty muzealne. Dla najbardziej aktywnych przygotowano fantastyczne, cenne nagrody.
Do zajęć przygotowany został bezpłatny zeszyt ćwiczeń oraz bogato ilustrowana publikacja poświęcona historii niecenia ognia. Projekt posiada własną stronę internetową www.muzeum-ognia.pl, na której znaleźć można harmonogram zajęć i informacje o podejmowanych działaniach.
Pomysłodawcą projektu jest dyrektor Muzeum Filumenistycznego, historyk sztuki Tomasz Nowicki; za jego koordynację odpowiada Dorota Marchewka, a wsparcie merytoryczne zapewniły Małgorzata Jaworska i Irena Klimaszewska. Zajęcia potrwają do grudnia 2014 r.

Wydania: