Prezydent z wizytą w Kłodzku

Autor: 
inf. UM (DJ)
prezydent1.jpg

To była pierwsza wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w stolicy Ziemi Kłodzkiej (21 lutego br.). Trwała ona nieco dłużej niż wstępnie planowano... Na kłodzkim rynku pojawiło się wiele osób, które chciały zobaczyć Prezydenta, zamienić
z nim kilka słów czy zrobić zdjęcie. Pojawiły się także transparenty dające znać o bardzo ważnym problemie naszego regionu – niebezpiecznej i nieprzystosowanej do obecnego natężenia ruchu drodze krajowej nr 8.
Bronisław Komorowski swoją wizytę rozpoczął na ul. Grottgera, gdzie powitali go posłanka Monika Wielichowska, starosta kłodzki Maciej Awiżeń, burmistrz Kłodzka Michał Piszko oraz młodzi sympatycy Prezydenta. Następnie mostem św. Jana udał się pod ratusz, w trakcie tego krótkiego spaceru rozmawiał z mieszkańcami.
Na kłodzkim rynku czekało na niego wielu mieszkańców Kłodzka, a także osoby, które przyjechały na spotkanie z Bronisławem Komorowskim z innych miejscowości powiatu kłodzkiego. Dla Prezydenta zaśpiewał zespół ludowy Tarnawiczanki ze Starego Waliszowa (gm. Bystrzyca Kłodzka), pojawili się strażacy z OSP w Dzikowcu (gm. Nowa Ruda) oraz młodzież z Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku. Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Nysy Kłodzko przekazali Bronisławowi Komorowskiemu szalik klubowy oraz koszulkę z numerem 1 i nazwiskiem Prezydenta. Tym samym stał się honorowym członkiem zespołu. O autograf na piłce poprosiły koszykarki z Kłodzka.
Bronisław Komorowski dostrzegł transparenty odnoszące się do krajowej „ósemki”. Jak zaznaczał, zarówno jemu, jak i samorządowcom, zależy na poprawie bezpieczeństwa i modernizacji drogi. Jednak przebudowa trasy zależy także od naszych południowych sąsiadów. Droga musi mieć swoją ciągłość po czeskiej stronie. Prezydent zaznaczył, że będzie na to namawiał swojego czeskiego odpowiednika.
– Wizyta Prezydenta to zaszczyt i nobilitacja dla Kłodzka – podkreślał burmistrz Michał Piszko. – Mam nadzieję, że jego obecność wpłynie także na szybsze rozwiązanie problemu z drogą krajową nr 8. Zresztą Bronisław Komorowski sam publicznie przyznał, że podejmie działania w tym zakresie. Na koniec wizyty Prezydent jeszcze raz prosił o podziękowanie mieszkańcom za wyjątkowo ciepłe przyjęcie. Ja także pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy powitali i życzliwie przyjęli Bronisława Komorowskiego w Kłodzku.
Podczas wizyty zbierano także podpisy popierające kandydaturę Bronisława Komorowskiego w zbliżających się wyborach prezydenckich. Odczytany został także list poparcia.

Wydania: