Dzień rodzinny na sportowo i wesoło

Autor: 
DB
dzień.jpg

W dniu 29 maja br. w Przedszkolu Samorządowym w Woliborzu w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę” odbyło się „Święto rodziny”, którego głównym celem było wspieranie pozytywnego obrazu rodziny oraz wzmacnianie więzi rodzinnych.
Festyn odbył się na terenie pięknie udekorowanego ogrodu przedszkolnego, tworzącego doskonałe warunki do aktywnego spędzania czasu w miłej, rodzinnej atmosferze radości i dobrej zabawy. W części artystycznej przedszkolaki słowem i piosenką dziękowały swoim rodzicom za ich trud codziennej opieki. Następnie przy piosence: „Taniec przyklejaniec” swobodnie i radośnie, ciepło i czule przytulały się do swoich najbliższych. W dalszej kolejności wspólnie z rodzicami otrzymały zadanie wykonania medalu: „Super rodzice”; „Super dziecko”.
W części sportowej ochoczo brały udział w zawodach m.in. rzut woreczkiem do obręczy, bieg z jajkiem na łyżce, skoki w workach, przeciąganie liny. Zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i grupowych wśród zawodników i kibiców panowała jednakowo ogromna determinacja i siła dopingu! Po takich emocjach prowadząca tę wspaniałą imprezę pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na ognisko i poczęstunek. Taka forma uroczystości buduje mocne podstawy wzajemnego szacunku, zaufania w zdrowej rodzinie oraz sprzyja integracji środowiska lokalnego.

Wydania: