Integracyjny rajd na Marię Śnieżną

Autor: 
inf. ŁP
rajd (2).jpg

Dom Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej 11 czerwca 2015 r. zorganizował spotkanie integracyjne dla 130 osób. Głównym celem spotkania była integracja między placówkami, które na co dzień zajmują się wsparciem i pomocą osobom niepełnosprawnym.  Spotkanie przyniosło radość, zapomnienie o trudach i przeciwnościach dnia codziennego wszystkim uczestnikom II POWIATOWEGO RAJDU NA MARIĘ ŚNIEŻNĄ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, którymi byli Mieszkańcy i Uczestnicy zaprzyjaźnionych Placówek z powiatu i nie tylko. Powiat reprezentowało 3 członków Zarządu – Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz Piotr Marchewka i Robert Duma.
W imprezie wzięli udział Mieszkańcy i opiekunowie z DPS-ów w Podzamku, Szczytnej, Jugowie, Bardzie, Nowej Rudzie, Ścinawce, Jaskulinie oraz z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kłodzku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starym Wielisławiu.
Uroczyste powitanie miało miejsce na szczycie Marii Śnieżnej, skąd wszyscy Uczestnicy rajdu wyruszyli w trasę do Sanktuarium Matki Śnieżnej Przyczyny Naszej Radości, gdzie po mszy św. mogli odwiedzić wystawę oraz szopkę.
Słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy mogli cieszyć się i podziwiać piękne widoki ze szczytu góry, a wędrówka w dół do Marianówki minęła w miłej i radosnej atmosferze. Po długim marszu na Gości czekał  poczęstunek – gorący bigos, ciepła kawa, herbata oraz ciasta, ciasteczka i cukierki. Atrakcją było pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz konkurs piosenki  przy dźwiękach gitary, w którym wszyscy  byli zwycięzcami. Renata Błażej – dyrektor bystrzyckiego DPS-u podziękowała wszystkim uczestnikom rajdu wręczając dyplomy, puchary i kosze ze smakołykami, zapraszając  na wspólną zabawę taneczną przy muzyce zespołu Podzamek Boys. Wspólnym tańcom nie było końca....., a wszyscy Goście pomimo zmęczenia odjechali zadowoleni i uśmiechnięci z nadzieją na kolejne spotkanie.

Wydania: