Postaw na rodzinę

Autor: 
DB
SAM_0806.jpg

To już VII Piknik Rodzinny, zorganizowany przez Zespół Szkolno- Gimnazjalny z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie. Hasło przewodnie tegorocznego pikniku brzmiało „Postaw na rodzinę”. Atrakcji nie brakowało: odbyły się występy przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły. Udział wzięli także: nauczyciele, Koło Gospodyń Wiejskich z Bożkowa, zespół „Iskierki” z Ludwikowic Kłodzkich, zespół „Retro Band” z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Bożkowa.
Przewodnia idea Pikniku została uwidoczniona na ścianie znajdującej się przed szkołą. Grupa artystów – graficiarzy z Kotliny Kłodzkiej oraz naszych uczniów wspaniale upiększyła to miejsce. Można powiedzieć, że szary budynek nabrał kolorów i będzie ciekawostką dla odwiedzających Bożków.
Należy wspomnieć o duszy artystycznej nauczycieli, którzy przedstawiali twórców muzyki popowej i ich przeboje z różnych stron świata. Przy olbrzymim dopingu zachęcali do wspólnej zabawy także rodziców i zaproszonych gości.
Jak nakazuje staropolska tradycja, organizatorzy Pikniku zawsze zapraszają do stołów na wspólny poczęstunek.
W Bożkowie zawsze najlepsze są ciasta, wypiekane przez uczniów i rodziców, cieszą się olbrzymim powodzeniem.
Nie byłoby sukcesu, gdyby nie zainteresowanie i pomoc ze strony wójta Gminy Nowa Ruda pani Adrianny Mierzejewskiej, a także sołtysów: Bożkowa – Jerzego Langenfelda, Koszyna – Waldemara Wójtowicza, Czerwieńczyc- Danuty Radzik-Dyll oraz wielu innych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.
Piknik wsparli:
Pani Magdalena Tomkiewicz
Pan Romuald Mierzejewski
Pani Zofia Kucharska z Koła Gospodyń Wiejskich w Bożkowie
Pan Jacek Zając
Państwo Fiszer
Pani Agnieszka Sobczak
Plaża – Gorzuchów
salon Optyczny I Okularnicy – Państwo Norek
Pani Edyta Sutor
Panowie Koszyńscy ze sklepu mięsnego „Kabanos”
Za rok zapraszamy na kolejny piknik, który staje się tradycją nie tylko wiejską, ale i Gminy Nowa Ruda.

Wydania: