Rocznik 1951

Autor: 
D. Chmielarz
klasa.jpg

Urodzili się w połowie wieku dwudziestego. Ich rodzice przybyli do Szczytnej w pier-wszej dekadzie po drugiej wojnie światowej. Z trudnościami nowego życia zmagali się razem z nimi, ale lata swego dzieciństwa wspominają ze szczególnym wzruszeniem. Tak samo witali się po 50. latach od ukończenia szkoły podstawowej, do której uczęszczali – trzy równoległe klasy, jedna 35-osobowa, dwie czterdziestoosobowe. - Trudno było się nam zorganizować – mówił w swym wystąpieniu jeden z organizatorów spotkania, Stanisław Czarnik – wielu z nas już nie żyje, wielu jest ciężko chorych, inni są daleko stąd. Ci, którzy nie mogli dzisiaj być z nami, dzwonili, informowali o sobie, przekazywali pozdrowienia.
Na spotkanie przybyło w rezultacie około czterdzieści osób – jedna klasa z tamtych lat. I troje nauczycieli - p. Janina Król, Jan Klajn i Ryszard Maciejny, wszyscy witani kwiatami, z radością
i sympatią. Zrobiono nowe, wspólne zdjęcie, oglądano stare fotografie, które zachowały się w rodzinnych albumach. Bawiono się przy melodiach z tamtych lat, lat młodości, która tak szybko przemija.

Wydania: