Stronie Śląskie na bieżąco - parę słów z burmistrzem Zbigniewem Łopusiewiczem

Autor: 
Mirosław Awiżeń
mtb1.jpg
mtb2.jpg

- .... jeszcze tyle koparek i innego sprzętu budowlanego to chyba w Stroniu nie było...
- Bo: kończymy inwestycje w gospodarce wodno-ściekowej, budujemy drogi, chodniki, parkingi na oś. Morawka, przebudowujemy ul. Nowotki... i to teraz.

- Jak z funduszami Gminy?
- Myślę, że sobie poradzimy. Co prawda wydłużają się terminy zwrotów pieniędzy unijnych, ale przecież w tym roku wpłyną. Mamy też wygrany proces o zwrot korzyści w sprawie kosztów nałożonych na gminę na budowę kanalizacji Bielice - Stronie Śląskie. Z dobrych rzeczy to trzeba też powiedzieć o przywróceniu do życia b. kaplicy Onufrego. Oficjalne otwarcie odbyło się 4 września br.
No i oczywiście sezon wakacyjny i jak na gminę turystyczną przystało – mnóstwo atrakcji dla turystów i mieszkańców: jak zwykle „Drezyniada” - aby o nas i kolej nie zapomniała, I Stroński Triathlon - i tutaj się pochwalę: nasza dziewczyna ze Stronia Monika Ciesłowska nie dość, że w nim uczestniczyła, to i go ukończyła! Z ciekawostek można też podać, że w triathlonie uczestniczył również b. prezydent Poznania p. Ryszard Grobelny.
I to nie wszystko, w lipcu odbywał się u nas także MTB Sudety: 300 kolarzy z 23 krajów (m.in. z Australii, Nowej Zelandii). Tyleż samo obsługi i cały tydzień u nas gościli zasilając kasę lokalnych przedsiębiorców. Na rozwój turystycznej Gminy pracują nie tylko samorządowcy, ale cała społeczność – i tak np. w sali konferencyjnej UM w Stroniu spotyka się Lokalna Grupa Działania „Kłodzka Wstęga Sudetów” tworząc Lokalną Strategię Rozwoju. Sumując: gmina Stronie Śląskie jak zwykle ma się dobrze.

Wydania: