Gramy dla Czerwonego Strumienia

Autor: 
J. Sołtysik
zagra_Janek_Samolyk_gramy_dla_CS.jpg

10.10.15 godz. 17 Zamek Międzylesie
„GRAMY DLA CZERWONEGO STRUMIENIA” to koncert organizowany przez Towarzystwo Górskie „Róża Kłodzka”. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na rzecz przywrócenia szlaku historyczno-przyrodniczego: „Śladem opuszczonej wsi. Czerwony Strumień”. Szlak ten jest ewenementem w Polsce, na Ziemi Kłodzkiej pierwszy i jak do tej pory jedyny. Został poważnie zniszczony podczas nawałnicy 8 lipca 2015, w czasie której porywy wiatru sięgnęły 270km/h. Towarzystwo walczy o jego odbudowę.
ZAGRAJĄ
legenda polskiego jazzu - ZBIGNIEW „LEVANDEK” LEWANDOWSKI TRIO
w składzie:
Janusz Konefał - gitara
Tomasz Wilczyński - gitara basowa
Zbigniew „Levandek” Lewandowski -
perkusja
JANEK SAMOŁYK
akustycznie
Artyści zrezygnowali z honorarium.
LINK DO WYDARZENIA NA FB
> http://on.fb.me/1NABpN0
BILETY
>http://koncertcs.za.pl/
JANEK SAMOŁYK
www.janeksamolyk.com
Wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar i brzmień kojarzonych z krainą łagodności (skrzypce, fortepian). Wokalista występuje od 2008 roku. Od tamtej chwili m.in. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, został finalistą Jarocina 2010 (5 lat później powrócił na festiwal, otwierając go), wydał trzy płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single “Codziennie”, “Problem z wiernością”, “Piosenka o pointach”, “Złe czasy” i “Na prezent” gościły na Liście Przebojów Trójki. Sukcesy doprowadziły do kontraktu płytowego z Polskim Radiem S.A. Jego owocami są płyty “Wrocław” (2010), “Problem z wiernością” (2012) i najnowszy “Na prezent” (2014).
ZBIGNIEW „LEVANDEK”
LEWANDOWSKI TRIO
ZBIGNIEW LEWANDOWSKI
legendarny polski perkusista jazzowy, aranżer, kompozytor, wykładowca Wrocławskiej Szkoły Jazzu. Współpracował
z leaderami polskiej sceny jazzowej:
T. Stańko, Z. Namysłowski, J. Muniak,
J. Śmietana, S. Kulpowicz, K. Dębski,
W. Karolak, M. Urbaniak, J.P. Wróblewski, T. Szukalski oraz gwiazdami jazzu europejskiego i amerykańskiego: E. Kroner, B. Rosengren, H. Hartmann, D. Friesen, M. Vinci, M. Stern, R. Rickert, M. Russell, Mfa Kera, K. Carr, C. Johnson. W 2007 roku odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt w tym siedmiu autorskich, w nagraniach muzyki teatralnej i filmowej.
JANUSZ KONEFAŁ
muzyk pochodzący z Wrocławia. Jego głównym instrumentem jest gitara. Od wielu lat działa w różnych formacjach muzycznych odnosząc sukcesy w Polsce i za granicą. Był założycielem i liderem kilku zespołów, z których w 1975 roku „MSA GRUPA 111"na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Młodzieżowej zdobył I miejsce, a w 1976 został nagrodzony na festiwalu „Jazz nad Odrą”. Zaproszony przez japońską firmę YAMAHA przez kilka lat był prezenterem instrumentów muzycznych tego koncernu. Przez kilkanaście ostatnich lat współtworzył„Jazz Duo”, grał w “Standard Trio”, prowadzi własny zespół pod nazwą “Conevka Band”.
TOMASZ WILCZYŃSKI
kontrabasista i gitarzysta basowy. Koncertuje i nagrywa zarówno z muzykami rozrywkowymi jak i jazzowymi. Jako muzyk sesyjny współpracował ze studiem Polskiego Radia we Wrocławiu, brał udział w nagraniach muzyki do wielu spektakli teatralnych, akompaniował uczestnikom Przeglądu Piosenki aktorskiej we Wrocławiu. W ostatnich latach grał z gitarzystą Januszem Konefałem w zespołach “CONEVKA BAND”, ”STANDARD TRIO” i “CONNECTED GUITAR.

CZERWONY STRUMIEŃ – Wieś położona na wys. 690 m n.p.m. na Ziemi Kłodzkiej, w Górach Bystrzyckich, na pograniczu polsko-czeskim. W wyniku II wojny światowej zaludniona repatriantami ze wschodu. Na skutek m. in. znalezienia się w polskiej strefie nadgranicznej ponownie wyludniona w latach 1947–48. Od tamtego czasu, choć przetrwała wojnę, jednak opuszczona, popadała w ruinę i zapomnienie.

TOWARZYSTWO GÓRSKIE „RÓŻA KŁODZKA” – Stowarzyszenie powstałe w grudniu 2008 roku. Jako cel przyjęło sobie ochronę wartości kulturowo-przyrodniczych Ziemi Kłodzkiej oraz działanie na rzecz rozwoju turystyki na tym terenie. Działania TGRK w znaczny sposób przyczyniły się do zablokowania inwestycji dużych farm elektrowni wiatrowych na Ziemi Kłodzkiej. W latach 2010–12 Towarzystwo Górskie „Róża Kłodzka” wytyczyło szlak historyczno-przyrodniczy „Śladami opuszczonej wsi. Czerwony Strumień”. Trasa cieszy się dużą popularnością zarówno u polskich, jak i czeskich turystów. W 2015 r. TGRK wydało publikację pt. „Opuszczone wsie Ziemi Kłodzkiej. Czerwony Strumień. Próba monografii”.

Wydania: