Ścieżkami kultury po Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
KOA, MA
n6.jpg
n3.jpg
n2.jpg
n1.jpg
n4.jpg

Maj tak bogaty był w liczne imprezy, wydarzenia kulturalne, że niestety nie sposób im wszystkim poświęcić tyle miejsca, na ile zasługują. Dlatego przepraszamy organizatorów i ich odbiorców, że dziś wspominamy tylko niektóre z nich i tylko w formie krótkiego fotoreportażu. Obiecujemy, że o wielu z nich napiszemy w kolejnym numerze BRAMY. A jest o czym, m.in.: o najnowszych wystawach historycznych w Muzeum Ziemi Kłodzkiej i programie Nocy Muzeum, konferencji na Kleszczu o bunkrach w Górach Bystrzyckich, Powatowym Dniu Bibliotekarza....

*NOC W MUZEUM ZIEMI KŁODZKIEJ
Muzeum przygotowało 19 maja liczne atrakcje pod hasłem „Projektowanie historii”.

*Koncert w Bystrzycy Kł.
18 maja mieliśmy przyjemność wysłuchać w Bystrzycy Kł. muzyki rozrywkowej i filmowej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej II st.

*Orient w Ołdrzychowicach Kł.
21 maja w Ołdrzychowicach Kł. odbył się Festiwal Inspirowany Orientem. Doskonała zabawa a jednocześnie świetna lekcja kultury indyjskiej. Gośćmi spotkania były siostry zakonne – misjonarki z Indii.

*MITYNG LITERACKI
19 maja w Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbyła się promocja książki poświęconej kulturze Ziemi Kłodzkiej.

*Koncert na schodach Bazyliki w Wambierzycach
27 maja koncertowała w Wambierzycach rewelacyjna orkiestra symfoniczna z Polic n. Metują.

*KONCERT DLA MARTY
12 maja w Gimnazjum Publicznym im. W. S. Reymonta w Kłodzku odbył się koncert charytatywny „DLA MARTY”.

*Obchody Powiatowego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek
Odbyły się 25 maja na Wielkim Kleszczu na kłodzkiej Twierdzy. Organizatorami święta była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku i Oddział Kłodzki Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Wydania: