Wieści ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
Foto: 
Joanna Wrocna, Bartłomiej Bloch
z.jpg
zw1.jpg

• NA RATUNEK ZWIERZAKOM Z WAMBIERZYC
Chyba nikt z nas nie potrafi przejść obojętnie wobec krzywdy, jaka dzieje się zwierzętom. Kiedy wiemy, że dzieje im się źle próbujemy pomóc w jakikolwiek sposób. Zwierzęta znajdujące się w wambierzyckim ZOO znalazły się w potrzebie, gdy ich właściciel p.Marian Gancarski zachorował i nie był w stanie sam zająć się nimi. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach, pod opieką pani pedagog Joanny Wrony, założyli Koło Wolontariatu, którego działanie opierało się na zorganizowaniu pomocy dla potrzebujących zwierząt. Najpierw przeprowadzono akcję sprzedaży ciast. Ciasta piekli rodzice i uczniowie z naszej szkoły, później sprzedawano je podczas przerw, a pieniążki zebrane /kwotę 516, 47 zł/ przeznaczono na zakup karmy dla zwierzaków. Oprócz tego chętne osoby przynosiły suchą i mokrą karmę, makarony, kaszę i inne produkty dla zwierzęt.
Dnia 26.IV.br. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, wraz z opiekunem - panią Joanną Wroną udali się do Skansenu w Wambierzycach, by tam, na ręce właściciela przekazać przywiezione produkty. Uczniowie pomogli nakarmić czworonogi, przy okazji obejrzeli zbiory zgromadzone w tamtejszym Skansenie. Radość była ogromna. Cieszyli się uczniowie, że choć w jakimś stopniu pomogli potrzebującym zwierzętom, cieszył się właściciel, że pupile zyskały spore ilości pożywienia i cieszyły się zwierzaki z tak zacnej uczty zafundowanej im przez ludzi.
W akcję wolontariatu zaangażowały się nauczycielki: Anna Brusińska i Małgorzata Działo, którym serdecznie dziękujemy. Gorące podziękowania składamy również wszystkim dzieciom i rodzicom.

• MAJOWE UROCZYSTOŚCI
W SP w Krosnowicach uczniowie z nauczycielami rokorocznie obchodzą rocznice majowych świąt. Z tej okazji p. Małgorzata Działo przygotowuje każdego roku program, w którym bierze udział cała uczniowska społeczność.
1 Maja - Święto Pracy, 2 Maja - Święto flagi, 3 Maja - Święto Uchwalenia Konstytucji. I właśnie o tych wydarzeniach była mowa podczas apelu poświęconego tym dniom. Wcześniej w klasach uczniowie wykonywali plakaty związane z naszą historią. Nasze prace można podziwiać na szkolnych korytarzach, tam bowiem zostały umieszczone.

Wydania: