Dzielnicowy uczy przedszkolaków bezpieczeństwa

Autor: 
W. Martuszewska
2209kreci2.jpg

Policjanci prowadzą spotkania z dziećmi w ramach programu prewencyjnego „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Odwiedzają najmłodszych uczniów szkół podstawowych, a także przedszkolaków. W Polanicy Zdroju dzielnicowy uczył przedszkolaków bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i omawiał   podstawowe zasady ruchu drogowego.
Podczas prowadzonych pogadanek w ramach realizowanego programu policjanci omawiają z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Policjanci wyjaśniają dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.
We wrześniu br. dzielnicowy sierż. szt. Radosław Bochen pokazał najmłodszym w Polanicy Zdr. jak należy bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Opowiedział przedszkolakom o podstawowych przepisach obowiązujących w ruchu drogowym, szczególnie dotyczących najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Przed przejściem dla pieszych każde dziecko otrzymało od dzielnicowego elementy odblaskowe – breloki i naklejki na plecaki. Opowiedział o korzyściach noszenia elementów odblaskowych. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego właściwych nawyków zachowania. Z pewnością po tym spotkaniu i wspólnym przejściu po pasach dzielnicowy będzie kojarzył się maluchom jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.

Wydania: