Noworoczne spotkanie w Międzylesiu

Autor: 
Mirosław Awiżeń
m1.jpg
m2.jpg
m3.jpg

Zostałem zaproszony na dwie uroczystości, które odbyły się w styczniu:
• Pierwsza to XIV Międzyleskie Kolędowanie (19.01.2019 r.) – jak zwykle we własnym gronie mieszkańców gminy Międzylesie.
W tym roku było ono inne jednak niż zwykle – pokrył to „Kolędowanie...” cień żałoby ogólnopolskiej po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, który niósł z Gdańska „światełko do nieba”.
Uroczystość, która wcześniejszymi latami była radością, dumą i nadzieją, teraz przerodziła się w zadumę, a narodziny połączyły się ze śmiercią. Tak więc, po powitaniach, mowach naznaczonych smutkiem i zadumą, filmie pokazującym działalność śp. Pawła Adamowicza, wszyscy zebrani udali się do Rynku, aby pod obeliskiem międzyleskim zapalić lampiony na cześć tak tragicznie zmarłego Prezydenta. Cześć Jego pamięci.
• Drugą uroczystością – także tradycyjną – było „Spotkanie Noworoczne” (21.01.2019 r.) w gronie nie tylko mieszkańców Gminy, ale także z zaproszonymi, dostojnymi Gośćmi.
I tym razem zaczęło się od minuty ciszy na cześć śp. Pawła Adamowicza.
Od słów płynących z głębi serca burmistrza Międzylesia p. Tomasza Korczaka, kolejnych wystąpień zaproszonych Gości. A potem był film TV Kłodzko, w którym pokazano rozwój Gminy (inwestycje, remonty, imprezy, spotkania) w 2018 roku, lampka szampana i kuluarowe rozmowy przy poczęstunku o naszej przyszłości. I znów – pod przeogromnym wrażeniem tak tragicznej śmierci jednego z samorządowców.

Wydania: