Wieści z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf.GNR
1-FINAŁ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SIATKÓWCE.jpg
2-ODNOWIMY BUDYNEK CENTRUM KULTURY.jpg
3-ORSZAK TRZECH KRÓLI.jpg
4-WKS ŚLĄSK FILIA GMINA NOWA RUDA - ZAPISZ DZIECKO DO KLUBU.jpg

* POWSTANIE KLUB SENIORA W JUGOWIE
Wielkim atutem i siłą Gminy jest aż jedenaście funkcjonujących Kół Gospodyń Wiejskich i dwa Kluby Seniora, które zdobywają wiele nagród i wyróżnień. Ponadto, jak pokazują statystyki, jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. W miarę możliwości władze gminy maksymalnie wspierają działalność seniorów zachęcając ich do aktywnego uczestnictwa w większości wydarzeń kulturalnych organizowanych w gminie oraz powiecie.
W Gminie Nowa Ruda powstanie baza służąca rozwijaniu aktywności ludzi starszych i zapewnieniu warunków godnego starzenia się. Uchwalona „Polityka senioralna w Gminie Nowa Ruda na lata 2018-2022”pozwala na podjęcie szeregu działań na rzecz osób starszych, których z roku na rok przybywa również w naszej gminie. Efektów funkcjonowania programu spodziewać się należy dopiero po otwarciu Klubu Seniora w Jugowie. Otrzymaliśmy już decyzję o dofinansowaniu jego budowy. W ostatnich tygodniach dotarła do nas informacja, że Gminie Nowa Ruda przyznano dofinansowanie w wysokości ponad 1,1 mln zł w ramach programu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
Powstanie Klubu umożliwi utworzenie Gminnego Centrum Aktywności Seniora, w którym będzie realizowana większość imprez. Opracowanie programu umożliwia nie tylko ubieganie się o środki finansowe na budowę Klubu Seniora, ale również w przyszłości na dotacje związane z jego funkcjonowaniem.

* FINAŁ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SIATKÓWCE
Rozpoczął się kolejny rok, w którym realizowany jest kalendarz imprez sportowych. Gmina Nowa Ruda organizuje rozgrywki w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i nożną na różnych szczeblach – gminnym i rejonowym.
W piątek, 4 stycznia na sali sportowej w Bożkowie zostały rozegrane gminne eliminacje w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Rywalizacja była bardzo wyrównana i wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną walecznością i determinacją. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, które wręczyła osobiście wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska.
Pierwszy turniej w tym roku kalendarzowym był również okazją do przekazania nowych strojów sportowych dla uczniów naszych szkół. Zakup koszulek został sfinansowany z budżetu Gminy Nowa Ruda oraz ze środków pochodzących od sponsorów, tj. Tomasza Serafińskego, Sławomira Krężel, Dariusza Chrobocińskiego i Gospodarczego Banku Spółdzielczego.

* ODNOWIMY BUDYNEK CENTRUM KULTURY
Gmina otrzymała pozytywną ocenę wniosku złożonego na zadanie pn. „Termomodernizacja budynku Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł.” Oznacza to, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace modernizacyjne. Budynek będzie ocieplony i znacznie piękniejszy.

* ORSZAK TRZECH KRÓLI W JUGOWIE
Po raz drugi w Gminie Nowa Ruda mieszkańcy Jugowa i Przygórza maszerowali w kolorowym Orszaku Trzech Króli. W imieniu wójt Adrianny Mierzejewskiej nagrody za najciekawiej ubraną rodzinę orszakową wręczył m.in. zastępca wójta Ryszard Czerewaty. Wręczono także nagrody przekazane przez dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda – Gabrielę Buczek, w tym miesięczne karnety do udziału w wybranej sekcji działającej przy CKGNR w Ludwikowicach Kł.

* WKS ŚLĄSK FILIA GMINA NOWA RUDA – ZAPISZ DZIECKO DO KLUBU
W Gminie Nowa Ruda funkcjonują dwa oddziały gminnej Filii WKS Śląsk Wrocław:
BOŻKÓW – trenerem jest Mariusz Jastrzębski, tel. 603 123 945. Młodzież trenuje w trzech grupach wiekowych na sali szkolnej sportowej w Bożkowie w poniedziałki i czwartki po 16.30.
WOLIBÓRZ – trenerem jest Adam Chorągwicki, tel. 601 916 781. Młodzież trenuje w poniedziałki i środy na boisku w Woliborzu.

* ZATRUDNIMY RATOWNIKA
Jak co roku, na długo przed wakacjami, chcemy zagwarantować Wam dobrą pracę w miesiącach lipiec i sierpień. Jeśli chcesz zarobić pewne pieniądze, pełniąc służbę ratownika wodnego na basenie w Jugowie, zadzwoń już dziś do Urzędu Gminy Nowa Ruda pod numer tel. 74 872 09 08 i dopytaj o szczegóły.
* FERIE W GMINIE NOWA RUDA
Podczas ferii, w dniach od 28 stycznia do 8 lutego, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza na bezpłatne zajęcia. Szczegółowy grafik na www.ckg.nowaruda.pl oraz pod numerem tel. 74 872 20 84. Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska życzy bezpiecznych ferii!

Wydania: