KATYŃ GOLGOTA WSCHODU FINAŁ IV EDYCJI 2019 ZAKOŃCZONY

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
g1.jpg
g2.jpg

5 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku został przeprowadzony finał IV edycji Powiatowego Konkursu pt. „Katyń – Golgota Wschodu”.
Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap – pisemny, to test rozwiązywany w szkołach, które zgłosiły chęć udziału. Etap II – ustny, którego celem jest wyłonienie laureatów.
W tym roku szkolnym przedstawiciele 9 szkół z Powiatu Kłodzkiego rywalizowali o miejsca od I do III w kat. szkół: podstawowe i gimnazja, technika, licea. Przybyłych na konkurs uczestników wraz z opiekunami powitał wicedyrektor ZSO pan Tomasz Biernacik. Następnie goście oraz zgromadzeni uczniowie wysłuchali wierszy, piosenek oraz utworów muzycznych w wykonaniu licznej grupy młodzieży ZSO.
Jury w osobach przedstawicieli wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej – panów Andrzeja Olejniczaka i Krzysztofa Łagojdy – przepytywało młodzież, uzupełniając wiedzę słuchaczy historycznym komentarzem. Nagrody Laureatom oraz Wyróżnionym wręczał m.in. pan Maciej Awiżeń, starosta Powiatu Kłodzkiego.
A oto lista Laureatów:
1. w kat. szkół podstawowych i gimnazjów: I miejsce Przemysław Potoczak (uczeń gimnazjum) ze Szkoły Podstawowej im. J. Iwaszkiewicza z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej; II m. Wiktoria Ulan z Gimnazjum Publicznego im. gen. S. Maczka w Lądku Zdrój; III m. jury nie przyznało. Wyróżnienie dla Hanny Chmielowiec z Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku
2. Technika: wyróżnienie otrzymał Dawid Piaskowski z Noworudzkiej Szkoły Technicznej.
3. Licea: I m. Oliwia Jantarska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku; II m. Tymoteusz Kopeć z Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku; III m. Andrzej Terebus z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku, IV m. Wiktoria Szponder z Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie
Patronat nad Konkursem przyjęli: dolnośląski kurator oświaty pan Roman Kowalczyk, Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu, Muzeum Katyńskie w Warszawie, Stowarzyszenie Dolnośląska Rodzina Katyńska, starosta Powiatu Kłodzkiego Maciej Awiżeń, burmistrz Miasta Kłodzka Michał Piszko, wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur, prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Regionalnego „Pro Communitate” Wojciech Zmysłowski. Gratulujemy wszystkim Laureatom oraz Wyróżnionym i zapraszamy za rok!

Wydania: