OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W KŁODZKU 2019

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
3_maj_2.jpg

Nieco pochmurnie i lekko deszczowo rozpoczęły się obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie popsuło to jednak dobrych nastrojów wszystkim, którzy z radością uczestniczyli w tegorocznym święcie.
W oryginale Konstytucja to Ustawa Rządowa z dnia 3 maja 1791 roku, regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Uchwalona wtedy Konstytucja, była pierwszą taką w Europie a drugą na świecie.
Kłodzkie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
Po mszy licznie zgromadzeni przedstawiciele władz lokalnych, organizacji społecznych, służb mundurowych oraz mieszkańców Kłodzka przeszli ulicami miasta do Parku Sybiraków pod pomnik Żołnierza Polskiego, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości państwowe zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku oraz Urząd Miasta w Kłodzku. Gości powitała wicestarosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk a burmistrz miasta Kłodzka Michał Piszko wygłosił okolicznościowe przemówienie. Odbył się również apel poległych z salwą honorową. Patriotyczny charakter wzmocniła orkiestra dęta z Ząbkowic Śląskich. Na koniec obchodów wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali Rotę.

Wydania: