Wielka manifestacja mieszkańców Ziemi Kłodzkiej, niezadowolonych z decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Autor: 
Mirosław Awiżeń
DSCN5352.jpg

Kłodzko, rondo na pl. Jagiełły, 26.X.2020, godz. 18.00
Nie będę silił się tutaj na rozważanie: kto i na ile ma rację. Nie będę dywagował, czy jest to „wrzutka” rządowa aby ukryć nieumiejętność rządu w radzeniu sobie z „covidem”.
Powiem tak: słuszny jest protest Polek i Polaków, bowiem nie tak załatwia się sprawy najważniejszej wagi. Sucho, prawniczo, ponad naszymi głowami.
Naród („suweren” – jak to twierdzi PiS) jest traktowany jak bezmyślne stado/ owczarnia przez rządzących państwem jak i Kościołem.
Jestem chrześcijaninem, ale uważam, że nie tędy droga do ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Jestem za referendum w tej sprawie. Jestem za tym, aby najpierw zapewnić bezpieczną przyszłość takim dzieciom z wadami wrodzonymi, także ich rodzicom. Przyszłość godną, z pełnym zabezpieczeniem ich potrzeb. Kiedy zaś spełnione zostaną warunki, przyszli rodzice /matka, ojciec/ winni decydować we własnym sumieniu o losie przyszłego potomka, bez „usprawiedliwiania się”, że „muszą”, bowiem nie jest możliwe urodzenie a potem utrzymanie takiego dziecka z wadami wrodzonymi.
Godność należy się wszystkim ludziom, i tym zdrowym również.

Wydania: