Gmina Lądek-Zdrój laureatem edycji Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za 2020 rok!

Autor: 
Grzegorz Szczygieł
69501a44bf528994cc11b20ae1944b702190.jpg

 Po raz kolejny mamy przyjemność zakomunikować, że w ostatniej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów – nieodpłatnego konkursu organizowanego rokrocznie przez Związek Powiatów Polskich – gmina Lądek-Zdrój znalazła się w ścisłym gronie laureatów!
Za podejmowane działania w 2020 roku Lądek-Zdrój zajął wysokie – 6. miejsce – pośród gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Tym bardziej cieszy fakt, że mimo bardzo trudnej sytuacji w minionym roku (pandemia koronawirusa oraz wiele utrudnień z tym związanych) nie dość, że udało się Gminie Lądek-Zdrój pozostać w ścisłej dziesiątce liderów to jeszcze i „przeskoczyć” o pozycję wyżej – lokując lądecki Kurort właśnie na 6. miejscu pośród innych samorządów:
1. Miasto Płońsk – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2020
2. Miasto Bolesławiec
3. Miasto Czechowice-Dziedzice
4. Miasto Sochaczew
5. Miasto Dobczyce
6. Miasto Lądek-Zdrój
7. Miasto Siewierz
8. Miasto Stronie Śląskie
9. Miasto Barcin
10. Miasto Krasnobród 
Warto wspomnieć, że w powyższym konkursie lądecki samorząd bierze udział już od kilku lat, sukcesywnie pnąc się w górę czołówki z listy rankingowej, zajmując odpowiednio:
- za 2017 rok – X miejsce;
- za 2018 rok – VIII miejsce;
- za 2019 rok – VII miejsce;
Sam konkurs jest jednym z najbardziej transparentnych rankingów - oceniając jednostki samorządu terytorialnego w oparciu o wydzielone kategorie, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych.  Należą m.in. do nich: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.
Podążając tym kluczem pozycja Lądka-Zdroju na liście wyróżnionych jest swoistym odzwierciedleniem wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych przez gminę działań.

Wydania: