Apetyt na czytanie

Autor: 
inf. MH
3apetyt2021.jpg

Człowiek nie rodzi się czytelnikiem, trzeba w nim obudzić zamiłowanie do książki, a skutecznym na to sposobem jest głośne czytanie dzieciom. Głośne czytanie jest bardzo łatwe, bo jest w zasięgu możliwości każdego. Trzeba zdać sobie sprawę, że ma ono wiele zalet: rozwija język i wyobraźnię, uczy myślenia, buduje i umacnia więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, zapewnia emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.
Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu słynie z apetytu na czytanie. Jej menu jest dostosowane do każdego wieku i na każde zainteresowania.
Podczas zajęć upowszechniających czytelnictwo w środowisku lokalnym, pani bibliotekarka Ewa zaserwowała „Pinokio” Carla Collodiego. Twórczość pisarza smakowali podopieczni miejscowych Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Na przystawkę zaserwowano ciekawą biografię autora oraz krótką analizę. Danie główne to oczywiście czytanie opowieści o niesfornym pajacyku z drewna, który jest znany na całym świecie. Czytania rozpoczęła terapeutka Joanna. Jej głos i interpretacja smakowały wyśmienicie. Deser nie należał do najlżejszych, bo trzeba było odpowiadać na pytania:
Co się stało ze stopami Pinokia?
Z czego Dżepetto wykonał ubranko pajacykowi?
Za co Dżepetto kupił elementarz?
Na stole nie został ani okruszek, bo danie główne skonsumowano w bardzo miłym towarzystwie.

Wydania: