Wystawa „Przekaz z ludzką twarzą. Historia Polsko-Czechosłowackiej Solidarności”

Autor: 
inf.wł
Foto: 
Mirosław Awiżeń
1DSCN6726.jpg
2DSCN6730.jpg

W środę 15 czerwca br. w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej o Polsko-Czechosłowackiej Solidarności opowiadał Jarosław Broda. Wspomnienia te poprzedziły wernisaż wystawy pt. „Przekaz z ludzką twarzą. Historia Polsko-Czechosłowackiej Solidarności”. Autorem prezentowanej wystawy fotograficznej jest Jaromír Piskoř, czeski dziennikarz i działacz opozycji demokratycznej. Wystawa prezentuje historię tej organizacji, jej działaczy oraz podejmowane najważniejsze inicjatywy. Fotografie z opisami w języku polskim i czeskim dokumentują różne formy protestów polskich i czeskich opozycjonistów, ich tajne spotkania na granicy, zawiązanie Karty 77 czy działania Komitetu Obrony Robotników (KOR).
Po wystawie oprowadzał Warcisław Martynowski, który koordynował pracę solidarnościowych kurierów. Na wernisażu nie mogło zabraknąć muzyki. Paweł Pawlik (dyrektor Muzeum Filumenistycznego) świetnie zaśpiewał i zagrał na akordeonie utwory Jima Čerta, czeskiego artysty. 
Wystawę można było zwiedzać do 30 czerwca br. Jej organizatorem była Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Wydania: