Akordeonowe nowinki

Autor: 
Liliana Stopka i Tomasz Brusiński
20221114_090300.jpg
Bez nazwy 3.jpg
Bez nazwy 4.jpg

Podobnie jak w poprzednim miesiącu akordeon rozbrzmiewał w szkole i poza szkoła. Uczczona została kolejna rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę występami dwóch duetów tj. Zosia i Tomek Brzeziccy oraz Gabryś Charęza z Wiktorem Styrkaczem. Poza występem u nas, muzykowali oni z tej okazji również w swoich szkołach oświatowych. W swojej szkole w Krosnowicach występował też Alan Janowski.
W miesiącu listopadzie obchodzony jest także Światowy Dzień Cukrzycy i z tej okazji drobny , 10 minutowy występ akordeonowy był prezentem dla wszystkich osób borykających się z tą chorobą, a występującym solo był Wiktor Styrkacz.
Jesienna pora to też tradycyjna akcja przeprowadzania audycji muzycznych dla uczniów szkół podstawowych. Dnia 14 XI dwie audycje poprowadzili: Tomasz Brusiński i Liliana Stopka  dla klas: Ia, Ib, Ic, IIb, IIc, IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 3. W sumie 107 /stu siedmiu/ uczniów miało okazję poznać instrumenty i zasady zachowania się podczas koncertu. 
Nie sposób nie wspomnieć w tym wydaniu o naszym uczestnictwie w obchodach 50-lecia klasy akordeonu w poznańskiej Akademii Muzycznej, na które byliśmy zaproszeni. Warto zauważyć , że nowy wizerunek akordeonu jako instrumentu koncertowego kreuje się dopiero w ostatnich latach XX wieku.
Na zdjęciach: Audycja muzyczna prowadzona przez T. Brusińskiego. Światowy Dzień Cukrzycy z panią Grażyną Popowicz. Duet Gabryś Charęza i Wiktor Styrkacz

Wydania: