Horoskop na kwiecień

Autor: 
wróżka

* Baran – No cóż – kwiecień-plecień. A Ty co do tego masz? Ano – u Ciebie też będzie się nieźle w tym miesiącu plotło. Zatem proszę o mnóstwo spokoju i uwagi. Każdy dzień niech Cię nie wyprowadza z równowagi i może nie całkiem, ale będzie dobrze. Postaraj się nie złościć, w najgorszym przypadku po prostu odwróć się i odejdź. To kwiecień – zdarzą Ci się też piękne chwile – korzystaj z nich do cna.
* Byk – Twoi znajomi mają o coś do Ciebie jakieś pretensje. Wiesz, że to błahe rzeczy ale jak się okazuje – nie dla nich. Zatem spokojnie wyjaśnij problemy i wszystko będzie jak zwykle. Pamiętaj, każdy ma swoją miarkę niekoniecznie taką samą jak Ty.
* Bliźnięta – Huragan w Twojej głowie. Czym spowodowany? ... bo miało być tak ślicznie... No cóż, zdarza się, że coś „nie wyjdzie”. Zatem, trochę refleksji, trochę zrozumienia dla otoczenia – świat nadal się kręci jak dotychczas. Czujesz się z lekka oszukany? Bo tak i jest, ale wierz mi – naprawdę mogło być gorzej a tak to tylko niesmak pozostał.
* Rak – Pierwszy kwartał tego roku minął. Było, jak było, a teraz kolejne plany na kwiecień i – wyobraź sobie – wszystko pójdzie po Twojej myśli. Jak „z płatka”. Bo kwiecień niby przeplata ale dla Ciebie ta plecionka układa się cały czas po dobrej stronie. Raki to mają szczęście!
* Lew – Bazie, stokrotki, listki młodo-zielone. Wszystko Ci mówi, że to Twój czas. I tak jest rzeczywiście. Więc bierz garściami to piękno, które zgotowała Ci natura. Odradzasz się w oka mgnieniu. Jeszcze tylko trochę uporządkuj swoje otoczenie, bo to ostatnia chwila aby pozbyć się „zamierzchłych czasów” zimnej pory.
* Panna – Przedwiośnie już niby było, ale dla Ciebie właśnie następuje. Czas uporządkować wszystkie zaległości – a co nieco się ich nazbierało – i wejść od kwietnia w kwietny nastrój na długi, dłłługi czas. Warto na pewno odświeżyć swoje uczucia do tak dawno poznanej sympatii. Trochę się pozmieniało i teraz można znów spróbować, bo czemu nie.
* Waga – Kwiecień będzie dla Ciebie kluczowym na ten rok. Jak go sobie ułożysz, tak się tym pozostałym rokiem obejdziesz. To trochę kasandryczna zapowiedź, ale przecież już o niej wiesz i nie zlekceważ jej sobie a wszystko pójdzie dobrze.
* Skorpion – Słońce do Ciebie zawita. Owszem, zdarzy się i niepogoda, może nawet i burza, ale suma summarum słońce będzie Ci świecić. Warunek? Jak zwykle – dobrze zaplanowany każdy dzień. Są jednak takie drzwi, które wciąż są dla Ciebie zamknięte. Co za nimi? Może spróbujesz je otworzyć? Ale czy naprawdę chcesz?
* Strzelec – Miesiąc jak miesiąc. Trzeba to, trzeba tamto. Samo się nie zrobi. A Ty? Znasz swoje obowiązki, znasz swoje prawa. Życie bieżące nie sprawia Ci żadnych niespodzianek. Trochę inaczej jest z uczuciami. Tutaj to kwiecień dodaje parę swoich groszy. Nic do końca pewnego: tak? nie? I tak cały kwiecień.
* Koziorożec – Ustabilizowany i nieco luźniejszy tryb życia. Tak to wygląda i tak rzeczywiście jest. Ale – ustabilizowany – znaczy także, że i znajduje się w nim też sporo drobnych uciążliwości. Były i są – tak jak radości. Te drobne uciążliwości trzeba przyjąć niestety jako coś oczywistego i skupić się raczej na radościach. Choćby takich jak świergoty ptaków, jak zakwitające kwiaty, jak bzy, wreszcie jak to dobrze wyjść do ogrodu ... usunąć połamane gałązki, pograbić, przekopać, zasadzić...
* Wodnik – Oj, rozleniwiłeś się nawet nie na żarty. Otrząśnij się z marazmu. Przestań udawać, że coś Ci tak dolega, że to, że tamto. Przestań być taki bierny, bo przecież kwiecień aż huczy od radości powrotu do bujnego życia. Odespałeś swoje, teraz czas do aktywności codziennej a nie tylko „od święta”, bo przecież stać Cię na to. A więc – zakasz rękawy i już nie marudź.
* Ryby – Jakoś się Rybom zrobiło lepiej i codziennie coraz lżej. Bo i dobrze idzie w pracy, bo i dobrze spotkać się ze znajomymi, bo i dobrze trochę poleniuchować i pogapić się w niebo. Bo i dobrze poświergotać sobie z najbliższą, ukochaną osobą. Tak ten kwiecień dla jednych ma rózgi, a dla innych kwiaty. Korzystajcie zatem Ryby z darów kwietniowych.

Wydania: