Buty. Stopa

Autor: 
Katarzyna Redmerska
kaśka.jpg

To, że żyjemy w zwariowanym świecie już chyba nikogo nie powinno dziwić. Mnie jednak zadziwiło. Wszystko za sprawą butów szefa PO Donalda Tuska.
Buty wystąpiły w Wiadomościach TVP. Osobiście się nie wypowiadały, jedynie zaprezentowały. Zamszowemu obuwiu, skąd inąd bardzo ładnemu – przypięto łatkę „Tusk – człowiek luksusu”. „Aferkę” wywołała cena tego sportowego obuwia, wynosząca jakoby ponad 3 tys. zł. Właściciel bucików wybrał się w nich na pewien marsz. Dziennikarze zastanawiali się czy politykowi, który jawi się jako człowiek, który naprawdę rozumie ludzkie problemy wypada epatować luksusem i fanaberią. Boże, widzisz a nie grzmisz! No doprawdy, o co to całe halo – pytam się? Każdy rozsądny człowiek, gdy wybiera się na długą marszrutę, ubiera wygodne buty. A wygoda, jak wiadomo – kosztuje. Rozumiem jeszcze, jakby przewodniczący komuś te buty gwizdnął. Wtedy rzeczywiście można by było się do czegoś przyczepić. Ale w takim przypadku? Że co, że niby cena za wysoka? Nie wypada tyle wydawać na buty?
Szanowni Państwo, dla zdrowia stóp warto wydać dwa razy tyle. Zdrowe stopy pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Nieprawidłowa postawa może prowadzić do bólu pleców, szyi i głowy. Źle dobrane obuwie bądź skarpetki mogą wyrządzić wiele złego pod względem zdrowotnym, że nie wspomnę już o wizerunkowym. Przy zakupie obuwia zawsze należy zwrócić uwagę, by buty przepuszczały powietrze (te pana przewodniczącego wyglądają jakby przepuszczały). Stopa musi oddychać. Przepocona stopa nie tylko zacznie nieładnie pachnieć, ale też może być pożywką dla bakterii i grzybów.
Codzienne obuwie musi charakteryzować wygoda. Nie może być zbyt ciasne, zostawiać brudu na stopach czy powodować ich przepocenie. Dobrze też jest stosować specjalne wkładki z węglem. Jeśli chodzi o skarpetki, to powinny być wykonane z naturalnego materiału. Najlepiej wybierać skarpetki w 100 procentach z bawełny. Powinniśmy unikać wszelkich sztucznych materiałów. Niestety nie wiem czy przewodniczący miał wkładki w butach, a jeżeli miał to czy były one węglowe. To samo dotyczy skarpetek – miał je czy nie? Były bawełniane czy nie były? Długie czy krótkie? Barwne czy w jednym kolorze? No i najważniejsze – ile kosztowały.
Eleganckie skarpety męskie to część garderoby, której nie można lekceważyć. Mały detal potrafi zbudować całą stylizację. Skarpety wykonane z odpowiedniego materiału zapewniają nie tylko komfort, ale i stylowy wygląd. Dobrze dopasowane do okazji podkreślą elegancki charakter stroju bądź przełamią codzienną rutynę modnym wzorem i wyrazistym kolorem. Przyznam Drogim Czytelnikom, że intrygują mnie skarpetki przewodniczącego Tuska. Media wywęszyły, że drogocenne obuwie w jakim chadza pan Tusk, to najnowszy model casualowych sneakersów włoskiej ekskluzywnej firmy Zegna. No nie byłabym sobą, gdybym nie zajrzała na stronę firmy i nie poszukała tam skarpetek. Są! Są skarpety męskie. I w całkiem przystępnej cenie kilkunastu złotych. Tak sobie myślę, że pan Tusk kupując buty od razu zaopatrzył się i w skarpety. Według speców od mody, do butów sportowych, jak  sneakersy, najlepiej pasują bawełniane i pozwalające stopie swobodnie oddychać kolorowe skarpetki i w wersji na lato kolorowe stopki.
Na świecie polityczny lider musi dobrze się nosić, być człowiekiem finansowego sukcesu. Bo ktoś, kto potrafił zadbać o swoje sprawy, jest zdolny dbać o wyborców i kraj. Lider musi być zaradny, po prostu. U nas jest, jakby na odwrót – im bardziej dziadowski tym lepiej.

Wydania: