Wyjątkowa uroczystość w KLUBIE STANISŁAWOWIAN we Wrocławiu

Autor: 
Barbara Grudysz – Przewodn. Klubu Stanisławowian we Wrocławiu

W lipcu br. członek Klubu Stanisławowian pan Adam Buczyński – emerytowany pułkownik, skończył 100 lat życia.
Dzień, w którym człowiek kończy tyle lat jest szczególnie wyjątkowy, dlatego że dla wielu wiek ten jest nie do osiągnięcia. Z tej okazji odwiedziliśmy pana Adama – Jubilata w jego mieszkaniu a spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.
Dostojnemu Jubilatowi Stanisławowianie wraz z koszem prezentowym złożyli życzenia dobrego zdrowia na następne lata i kolejnego spotkania w gronie przedstawicieli stowarzyszenia. Był tort i był szampan.
Równocześnie w tym okresie wpłynęły listy gratulacyjne:
- od pana Mateusza Morawieckiego – premiera naszego rządu, który napisał: „Tylko nieliczni mogą o sobie powiedzieć, że przeżyli wiek” oraz że mądrość tego pokolenia stanowi nieocenioną wartość”.
- wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski zwracając się do Jubilata mówił, że dzień setnych urodzin to chwila niecodzienna i doniosła, dlatego, że taki człowiek przeżył cały wiek naszej polskiej historii i był świadkiem wielu historycznych wydarzeń.
- Dyplom z Wojskowego Biura Emerytalnego zawiera ciepłe i pełne serdeczności życzenia urodzinowe i gratulacje.
8 listopada 2021 r. z ramienia Klubu Stanisławowian przeprowadzono wywiad z panem Adamem Buczyńskim, podczas którego wspominał on miłe przedwojenne lata młodzieńcze i podkreślił, że pochodzi z rodziny długowiecznej, matka zmarła w wieku 108 lat a rodzeństwo w wieku 103 i 99 lat.
Niech nam żyją 100-latkowie.

Wydania: