Akordeonowe nowinki

Autor: 
Liliana Stopka
00.jpg
01.jpg
02.jpg
03.jpg
05.jpg
04.jpg

Listopad obfitował w imprezy, więc akordeon uświetniał te wydarzenia: Dzień Niepodległości, Międzynarodowy Dzień Cukrzyka, audycje muzyczne w naszej szkole dla uczniów szkół podstawowych oraz dla przedszkolaków, odsłonięcie w KOKu tablicy pamiątkowej ku czci Mariana Półtoranosa.
Dzień Niepodległości był uroczyście obchodzony w różnych miastach m.in. w Złotym Stoku. Podczas tych obchodów Gabryś Charęza muzykował zespołowo z dorosłymi muzykami a burmistrz miasta Złoty Stok – pani Grażyna Orczyk uhonorowała dotychczasowe jego osiągnięcia, wręczając dyplom i nagrodę.
Ważnym dla Gabrysia wydarzeniem było uczczenie akordeonowym występem odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej reżyserowi Marianowi Półtoranosowi i przyjęcie gratulacji od aktorów: Gabrieli Muskały i Zbigniewa Zamachowskiego.
Gabryś uczestniczy we wszystkich wydarzeniach w swojej okolicy wymagających oprawy muzycznej. Jest niestrudzony: grający solo, grający w duecie z Wiktorem Styrkaczem oraz grający w nowo powstałym kwartecie akordeonowym. Kwartet jest złożony z uczniów wdrażających się do gry zespołowej. Są to Tomek Brzezicki, Tymek Machoś i Alan Janowski. Ich pierwszy występ z okazji Dnia Niepodległości spotkał się z gorącym przyjęciem.
Tymek Machoś ma na swoim koncie 2 występy solowe: wystąpił na muzycznej audycji w szkole muzycznej oraz w szkole podstawowej nr 3 z okazji Dnia Życzliwości.
Po aktywnym listopadzie grudniowe wyciszenie. Czas kolędowania, świętowania, czas prezentów i życzeń. Akordeoniści składają wszystkim osobom zainteresowanym tym instrumentem, wiele miłych wrażeń podczas kolejnych występów młodych adeptów sztuki.

Na zdjęciach:
Gabryś w Mąkolnie. Gabryś grający solo; w duecie z Wiktorem Styrkaczem; grający w kwartecie akordeonowym, w składzie: Tomek Brzezicki, Tymek Machoś i Alan Janowski. Gratulacji od aktorów: Gabrieli Muskały i Zbigniewa Zamachowskiego.

Wydania: