POKAZ W PRACOWNI CHEMICZNEJ W ZST W KŁODZKU

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
01n.jpg

Maciej Awiżeń – starosta kłodzki na zaproszenie dyrektora szkoły Rafała Olechy, odwiedził nową pracownię chemiczną w ZST w Kłodzku.
W Zespole Szkół Technicznych w Kłodzku (organ prowadzący – powiat kłodzki), w ramach projektu „PLUS DLA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO”, została oddana do użytku nowoczesna pracownia chemiczna. Uczniowie szkoły zyskali nowe komfortowe warunki do nauki oraz sprzęt wysokiej klasy używany również w profesjonalnych pracowniach chemicznych. Przy okazji symbolicznego przekazania pracowni do użytku, Starosta miał również okazję uczestniczyć w niezwykłym pokazie jej możliwości. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycielki chemii, pani Eweliny Dawid, przygotowali pokaz kilku efektownych reakcji chemicznych. Był m.in. gęsty dym, ogień, a nawet tzw. „sztuczna krew”. Każda z zaprezentowanych reakcji była bardzo efektowa i zrobiła spore wrażenie na oglądających. Cieszymy się, że do naszych powiatowych szkół trafia coraz lepsze i nowocześniejsze wyposażenie. Z pewnością nowa pracownia pozytywnie wpłynie na rozwój uczniów i ich pasji w tej dziedzinie.
Koszt pracowni – 99 tys. zł. Projekt realizowany był wspólnie przez: Powiat Kłodzki, Powiat Świdnicki, Fundację Krzyżowa Fundacja Krzyżowa, ZST Kłodzko.

Wydania: