Doroczne Nagrody Starosty Kłodzkiego „Róże Kłodzkie 2023” - wręczone!

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
06.jpg
05.jpg

W piątek 9 lutego 2024 r. w Auli Arnoszta kłodzkiego I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego miała miejsce uroczystość wręczenia Dorocznej Nagrody Starosty Kłodzkiego „Róża Kłodzka 2023”. Nagrody wręczono 11 laureatom.
To już XVI edycja wręczenia tej prestiżowej nagrody. Na spotkanie przybyli Nominowani do Nagrody Starosty oraz zaproszeni goście. Po przywitaniu przybyłych gości na uroczystość, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk starosta kłodzki odczytała list gratulacyjny Macieja Awiżenia wojewody dolnośląskiego skierowany do laureatów oraz nominowanych do nagrody „Róża Kłodzka 2023”.
Kapituła konkursu spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoniła firmy, instytucje, wydarzenia, gminy oraz osoby, które w sposób szczególny i ważny, przyczyniły się na rzecz mieszkańców powiatu kłodzkiego, do jego rozwoju oraz promocji.
Doroczna Nagroda trafiła w tym roku do 11 laureatów, w kategorii kultura, nagrodę otrzymały ex aequo dwa wydarzenia: Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady oraz  Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Laureatom i nominowanym, nagrody i dyplomy wręczali: Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – starosta kłodzki, Zbigniew Łopusiewicz – przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Piotr Marchewka – wicestarosta Kłodzki, członkowie Zarządu Powiatu Kłodzkiego: Michał Cisakowski, Małgorzata Kanecka i Ryszard Niebieszczański oraz Bogumił Zwardoń – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku i Krzysztof Bolisęga – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kłodzku.
Nagrody w następujących kategoriach zdobyli:
*WIEŚ/SOŁECTWO: Sołectwo Marcinów – laureat
*FIRMA/PRZEDSIĘBIORSTWO: MATPLAST Sp. z o.o. - laureat
*PRODUKT PROMOCYJNY: Gospodarstwo „Kowalowe Wzgórze” – laureat
Winnica Momot – nominacja
Wydarzenie „Skąd się bierze wełna” – nominacja
*PRODUKT TURYSTYCZNY: Platforma widokowa na Trojaku – laureat
Dawna Kopalnia Nowa Ruda – nominacja
Wieża ornitologiczno-meteorologiczna wraz z edukacyjno-przyrodniczą ścieżką pieszo-rowerową i infrastrukturą towarzyszącą na Wzgórzu Marii, inwestor: Gmina Polanica-Zdrój – nominacja
*KULTURA:
29.Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady– laureat
Międzynarodowy Festiwal Folkloru – laureat
Polanickie Grzybobranie – Grzybów-Zdroje w Polanicy-Zdroju – nominacja
*INICJATYWA PROEKOLOGICZNA: Farma Fotowoltaiczna – laureat
Zielono-Niebieska Nowa Ruda – nominacja
Lawendowy Ogród w Kamieńcu k. Kłodzka – nominacja
*SPORT: Alicja Matuła – laureat
Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku-Zdroju – nominacja
Biegi Śnieżnickie 30. Jubileuszowy bieg na Śnieżnik – nominacja
*SPOŁECZNIK: Elżbieta Karkulewska – laureat
Franciszek Piszczek – nominacja
Przemysław Kuklis – nominacja
*FILANTROP: MONDI BZWP Sp. z o.o. – laureat
*OSOBOWOŚĆ POWIATU: Bronisław Kamiński – laureat
Bronisław Kamiński został Osobowością Powiatu za działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego ziemi kłodzkiej, zachowania pamięci o skomplikowanej historii współczesnej regionu, podejmowanie się trudnych zadań i poruszanie ważnych tematów oraz pokazywanie istotnego znaczenia małych miejscowości i przedmiotów codziennego użytku dla tożsamości lokalnej.
Spotkanie uświetnił występ skrzypaczki Swetłany Andruszczuk.

Wydania: