Akordeonowe Nowinki – prezentuje Liliana Stopka

001-lila.jpg
01akordeo15.jpg
01akordeo16.jpg

Marzec to dwa bardzo ważne wydarzenia w naszej klasie akordeonu: IX Akordeonowy Turniej Hrabstwa Kłodzkiego i XXII Dzień Akordeonu oraz okazja do koncertowania w związku z Dniem Kobiet. W tym miesiącu koncertowali z klasy Tomasza Brusińskiego uczniowie Tomasz Brzezicki i Gabryś Charęza.
Jeśli chodzi o akordeonowy turniej to wzięło w nim udział 50 osób. Byli to uczniowie ze szkół muzycznych województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego i śląskiego oraz w kategorii dla amatorów 7 osób. W kategorii dla amatorów zdobywcami I miejsca byli Tomasz Łukaszczyk i Józef Kmita. Koncert w ich wykonaniu będzie zorganizowany w późniejszym terminie i odbędzie się w kawiarni Pan Kawka.
Z naszej szkoły laureatami zostali: Gabryś Charęza II m., Alan Janowski III m., Jędrzej Kraśnikiewicz III m. oraz Tymek Machoś i Wiktor Styrkacz wyróżnienia.
Czwórka z nich gra w kwintecie i zespół wystąpił na Dniu Akordeonu, który odbył się dnia 23 marca w sali KOK po raz 22.
Impreza ta jest już na stałe wpisana w kalendarz wydarzeń kulturalnych, ma stałe grono melomanów i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak co roku tak i teraz publiczność dopisała i sala była pełna (około 200 osób)
Na wstępie burmistrz Miasta Kłodzka Michał Piszko i wizytator CEA Małgorzata Panek-Kiszczak podkreślili wartość wydarzenia w życiu społecznym oraz złożyli gratulacje inicjatorce tego wydarzenia – Lilianie Stopce.
Po prezentacji naszych uczniów, którą poprowadził p.Tomasz Brusiński, wystąpili zaproszeni artyści: Duet Face2face oraz Kwintet Baltica. Oprócz akordeonu koncertowego i akordeonu cyfrowego była okazja posłuchać brzmienia bandoneonu oraz innego instrumentu stroikowego jakim jest melodyka.
Mam nadzieję, że za rok kolejna XXIII edycja Dnia Akordeonu wzbudzi równie duże zainteresowanie i zgromadzi równie potężną liczbę słuchaczy jak w tym roku.
Liliana Stopka

Na zdjęciach:
Liliana Stopka oraz fotomigawki z IX Akordeonowego Turnieju Hrabstwa Kłodzkiego i XXII Dnia Akordeonu.

**
Składam podziękowanie firmie AutoBijak za sponsoring na rzecz IX Akordeonowego Turnieju Hrabstwa Kłodzkiego.