Akordeonowe nowinki - prezentuje Liliana Stopka

01.jpg
02.jpg
01a.jpg
03.jpg
03a.jpg
04a.jpg
04.jpg

Rok szkolny dobiegł końca, ale zanim wręczyliśmy świadectwa, miały miejsce ważne wydarzenia.
Jedno – to udział naszego akordeonisty Gabriela Charęzy w koncercie uczniów – laureatów konkursów z wszystkich szkół muzycznych Dolnego Śląska a odbył się on w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w ramach promocji młodych muzyków.
Drugie wydarzenie to przeprowadzone w ramach akcji rekrutacyjnej spotkanie z uczniami w szkole podstawowej w Szalejowie Dolnym, które prowadzili Liliana Stopka i Tomasz Brusiński z uczniami klasy akordeonu Wiktorem Styrkacz i Tymkiem Machoś.
Dzieci miały możliwość wspólnie muzykować używając instrumentów perkusyjnych oraz sprawdzić jak się wydobywa dźwięki z akordeonu. W efekcie kilka osób wykazało zainteresowanie podjęciem nauki gry w szkole muzycznej.
Wreszcie finał tegorocznej nauki i sprawdzian umiejętności na egzaminie promocyjnym, który wypadł w klasie akordeonu bardzo dobrze ze średnią 4,75. Uczciliśmy to podczas degustacji tortu, który upiekła mama Tymka Machosia.
Tyle jeśli chodzi o pracę w czerwcu, natomiast moment na który wszyscy uczniowie czekają to odbiór świadectwa szkolnego. Zakończenie roku szkolnego odbyło się w sali KOKu z występem muzycznym kilku uczniów oraz wręczeniem nagród dla laureatów konkursów muzycznych ogólnopolskich i międzynarodowych oraz konkursów szkolnych: Młody Meloman i Młody Artysta.
Warto zaznaczyć, że świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali w naszej klasie: Gabryś Charęza, Maciej Janiszewski, Jędrzej Kraśnikiewicz. Laureaci ogólnopolskich konkursów muzycznych to: Gabryś Charęza, Jędrzej Kraśnikiewicz, Alan Janowski, Wiktor Styrkacz i Tymek Machoś. W konkursie Młody Artysta – pierwsze miejsce zajął Gabryś Charęza występując 32 razy w tym roku szkolnym a trzecie miejsce Wiktor Styrkacz.
Klasa akordeonu ma się czym pochwalić. Wszystkim uczniom i ich rodzicom zaangażowanym w życiu naszej szkoły serdecznie gratuluję i życzę udanego wypoczynku w czasie wakacji.
Liliana Stopka

P.S. Szkoła ma już wakacje ale muzyka akordeonowa będzie jeszcze rozbrzmiewać 23 czerwca „Pod mostem” i 16 lipca w kawiarni „Pan Kawka” w wykonaniu pana Józefa Kmity grającego na akordeonie cyfrowym. Zapraszam zainteresowanych muzyką akordeonową na to spotkanie.