czerwiec 2010

Okręgowe Mistrzostwa Służby Więziennej

Autor: 
Natalia Przygrodzka
zawody.jpg

W piątek 11 czerwca 2010 odbyły się po raz trzeci Okręgowe Mistrzostwa Służby Więziennej Okręgu Wrocławskiego w Wieloboju Sportowo-Pożarniczym. Zawody generalnie były podzielone na dwie konkurencje: sztafeta (z przeszkodami) i bojówka (ćwiczenia bojowe). Brały w nich udział reprezentacje Zakładu Karnego w Kłodzku, ZK Wrocław nr 1, ZK Wrocław nr 2, ZK Zaręba, ZK Oleśnica, ZK Wołów, Aresztu Śledczego z Dzierżoniowa, AŚ Jelenia Góra, AŚ Wrocław, AŚ Lubań, AŚ Świdnica oraz AŚ Wałbrzych.

Podoba mi się śpiew Marzeny Holly

Autor: 
Mirosław Awiżeń
holly.jpg

Tuż przed koncertem zespołu Black Door zamieniłem parę słów z Marzeną Holly - mieszkanką Szczytnej.
- Będziecie mieli tu koncert z okazji Pikniku Integracyjnego, zorganizowanego na otwarcie Centrum Sportu, Aktywnego Wypoczynku i Rehabilitacji Ruchowej....

Wycieczka na Grodziec

Foto: 
Marta Wodecka-Duda
Grodziec 1.jpg

Członkowie Kłodzkiego Koła PTTK wędrowali 13 czerwca br. po Wzgórzach Lewińskich i zdobyli m.in. Grodczyn
i Gomołę.
1. Wiadukt kolejowy w Lewinie Kłodzkim.
2. Uczestnicy wycieczki na tle Grodźca

Panorama Boboszowa

Autor: 
Marek Gałowski
panorama Boboszowa.jpg

Na zdjęciu: środkowa część Boboszowa z kościołem św. Anny; na horyzoncie - po prawej Trójmorski Wierch z wieżą widokową, w środku Mały Śnieżnik, po lewej Śnieżnik.

Festyn odpustowy w Lasówce

Autor: 
Marek Gałowski
Lasówka 1.jpg

W połowie czerwca swoje święto ma Antoni - patron kościoła w Lasówce. Z tej okazji mieszkańcy wsi organizują tradycyjny festyn odpustowy. W zasadzie jest to raczej kameralne spotkanie mieszkańców i przyjaciół tej miejscowości - najpierw na mszy, później na przykościelnej ukwieconej łące. W bieżącym roku świętowano w niedzielę 13 czerwca br. Frekwencja dopisała szczególnie, bowiem z Niemiec kilkoma autokarami przyjechało ponad 100 osób, dawnych mieszkańców tej i okolicznych miejscowości (m.in. Lasówki, Mostowic, Poręby, Kunštatu).

XV Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Nowej Rudzie

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego
08SALEZJANIE.jpg

Krzysztof Baldy starosta kłodzki znalazł się wśród członków Komitetu Honorowego XV Inspektorialnych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, które odbyły się w dniach 11-13 czerwca 2010 r. W uroczystym otwarciu imprezy w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie wziął udział członek Zarządu Powiatu Maciej Awiżeń.

Starosta Kłodzki przyjacielem Szkoły Muzycznej w Bystrzycy

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego

W Państwowej Szkole Muzycznej w Bystrzycy Kł. 19 czerwca br. odbył się jubileuszowy koncert z okazji X-lecia istnienia Bystrzyckiego Chóru Dziecięcego oraz Dziewczęcego Zespołu Wokalnego prowadzonych przez Renatę Fiałkowską-Dumę. Grono miłośników muzyki, absolwenci i uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście zostali zabrani w „Muzyczną podróż dookoła świata”.

Kłodzkie dzieci w Limanowej

Autor: 
inf. rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego
01limanowa-wycieczka.jpg

Dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Kłodzku ze Starostwem Powiatowym w Limanowej (woj. małopolskie) grupa wychowanków trzech domów dziecka z powiatu kłodzkiego – z Domaszkowa, Nowej Rudy
i Kłodzka w dniach 14-16 czerwca br. odbyła wspaniałą wycieczkę do Limanowej, Krakowa i Wieliczki.

Linia kolejowa do Kudowy i Stronia

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego
03koleje.jpg

17 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyła się konferencja zorganizowana przez dolnośląski Urząd Marszałkowski poświęcona rewitalizacji dwóch niezwykle ważnych dla Ziemi Kłodzkiej linii kolejowych: Kłodzko – Kudowa i Kłodzko – Stronie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. posłanka Monika Wielichowska, senator Stanisław Jurcewicz, prezes zarządu PKP PLK S.A.

Lekcja biblioteczna - Pasowanie na czytelnika

Autor: 
K. Nierychły, M. Nowacka

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne jest czytanie dzieciom bajek. Jak przekonują specjaliści, wystarczy nawet 15 minut dziennie. Zainteresowanie książkami musi odbywać się na zasadzie zabawy i być dla dziecka przyjemnością. W ten sposób można dziecku szybko wyrobić umiejętność samodzielnego myślenia oraz poszerzyć jego wyobraźnię i wzbogacić słownictwo. Dlatego ważne jest to, by rodzice pamiętali, że zwykłe przeczytanie książeczki to coś więcej i warto poświęcić temu czas. Nie wymaga to przecież od nich jakiś specjalnych zabiegów, kosztów czy wysiłku.