grudzień 2021

Tak kolejarze odchodzą na emeryturę!

Autor: 
inf. MG
2021.10.02-99.jpg

Nasz stały czytelnik, a jednocześnie długoletni kolejarz Zdzisław Pyclik, jesienią bieżącego roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji odbyła się huczna okolicznościowa impreza, którą uświetniły panie z Akademii Ruchu Goworów. Jak emerytura, to z przytupem!
Na zdjęciu: Akademia Ruchu Goworów i szczęśliwy emeryt.

Dzień Seniora

Autor: 
inf.wł.
1634543394400.jpg

Dzień Seniora w Klubie „Radość” w Kłodzku. Uroczystości odbyły się 14.10.2021 r.

Spektakl w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku

Autor: 
inf.wł.
IMG_20211024_163539.jpg

Z fantazją, niesamowitą energią i dużą dawką humoru...
Wodewil przygotował Kłodzki Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Dziś tylko anonsujemy co się wydarzyło 24 X br., a bogatszy fotoreportaż przedstawimy w kolejnych numerach.

Sekrety Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
inf.wł.
Sekrety Ziemi Kłodzkiej okladka patroni.jpg

W gorący sierpniowy dzień 1921 roku w kudowskim parku zdrojowym wśród dźwięków orkiestry posępny Bruno Schulz spotyka swoje przeciwieństwo – Cecylię Kejlin. Chwila ta zmienia bieg wydarzeń.
Pesymistyczny Marek Hłasko na życiowym zakręcie wpada do Bystrzycy Kłodzkiej, by stworzyć historię o życiowych rozbitkach. Obaj mają jednak szczęście, że nie spotkali dożywotnio uwięzionej w kłodzkiej twierdzy uroczej Charlotte Ursinus częstującej arszenikiem swoich ukochanych – biedakom nie pomógłby nawet Balsam Jerozolimski!

Pro Memoriam

Autor: 
Krystyna Oniszczuk-Awiżeń
IMG_20211010_165058.jpg

W niedzielę, 10 października br. w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku odbył się wernisaż wystawy prac Jerzego Dominika Szczesiaka. Artysta - plastyk, gawędziarz, przejawiający też talenty literackie – odszedł od nas 9 lipca br. Przez prawie 20 lat związany był z Dużym Studio Plastycznym KOK, prowadzonym przez Bogdana Wieczorka. Wystawa przypomniała twórczość plastyczną Artysty. Stworzył ogromną ilość prac – część z nich wystawiona była po raz pierwszy.

Cóż to były za emocje...

Autor: 
Joanna Niciejewska,
Foto: 
P. Dywański
n.jpg

I Śnieżnicka Pięćdziesiątka za nami. To pierwsza edycja pięćdziesięciokilometrowego marszu górskiego, o charakterze rekreacyjno-integracyjnym, a jednak…trochę mimo wszystko wyrypy górskiej! 2 października 2021, kilka minut po godzinie 7:00, linię startu przekroczyło 101 uczestników. Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, a pierwsza para górskich pasjonatów była już po niespełna 10 godzinach na dole! Niesamowite tempo, dobra kondycja oraz brak zmęczenia na twarzach, zrobiły na nas ogromne wrażenie!

Rajd

Autor: 
Pascal Blacheta
rajd22.jpg

Dnia 25 września 2021 odbyła już 35 edycja Rajdu Spadającego Liścia. W tym jubileuszowym wydarzeniu wzięło udział ponad 430 uczestników z różnych miejscowości, między innymi z Kłodzka, Polanicy Zdroju, Jaszkowej, Szalejowa, Stronia Śląskiego, Wrocławia a nawet Warszawy.

SEZON’ 2021

Autor: 
Ludmiła Sowińska
DSCN6140.jpg

To tytuł tegorocznej wystawy prac plastycznych, których autorami są uczestnicy zajęć w „dużym” studiu plastycznym, działającym w Kłodzkim Ośrodku Kultury. Uroczysty wernisaż wystawy odbył się 24 września 2021 roku w Galerii Sztuki pARTer mieszczącej się w tym właśnie ośrodku. W tym roku zaprezentowano prace 30 artystów, były tam także i moje prace, ponieważ od długiego czasu należę do tego grona artystów. Rozległość tematyczną przedstawionych prac oraz mnogość kolorów można było zobaczyć w wielu artystycznych technikach. Interesującym dopełnieniem była różnorodność wymiarowa tych prac.

Mała Książka – Wielki Człowiek: nowa odsłona

Autor: 
inf. Mariola Huzar
Wrona Alan Dyplom Małego Czytelnika.jpg

Drodzy Czytelnicy, przed nami kolejna edycja projektu skierowanego do przedszkolaków. Organizatorem akcji jest Instytut Książki. Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich wraz filiami od 2017 roku uczestniczy w tym projekcie, którego głównym założeniem jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych i pozyskanie przez biblioteki nowych czytelników. 

Kreatywny trening manualny

Autor: 
inf. MH
4lampiony2021.jpg

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojciechowicach zorganizowała kreatywny trening manualny dla czytelników w każdym wieku. Tematyka treningu dotykała wykonania lampionów według własnych pomysłów.
Uczestnicy uwolnili wodze swojej fantazji i w sposób indywidualny wykonali lampiony w słoiku. Pod okiem bibliotekarki Izy udało im się sprawnie i bezpiecznie skomponować piękne wytwory, które spełnią swoje funkcje podczas chłodnych i zimnych jesiennych wieczorów, a także staną się idealną ozdobą na domowych półkach.