marzec 2023

Gmina Stronie Śląskie ... najwięcej zainwestowano w 2022 roku w drogi. 12 dróg w różnym stopniu modernizacji za 7,5 mln zł.

Autor: 
Mirosław Awiżeń
6DSCN7099.jpg

Połowa stycznia 2023 roku. Zatem czas na pierwsze sumowanie tego, co działo się w Gminie w zeszłym roku, co dzieje się na przełomie, a także jak ma wyglądać budżet Gminy na ten – zapewne równie niełatwy –2023 rok.
Zaczynamy zatem od rozmowy w biurze burmistrza Dariusza Chromca przy świetnej kawie latte przygotowanej osobiście przez Burmistrza (tak to się złożyło i nie mam nic przeciwko temu aby tak było zawsze).

- No i sprawy bieżące: co z węglem dla mieszkańców?

Nowa platforma widokowa na Trojaku koło Lądka-Zdroju

Autor: 
Grzegorz Szczygieł
20230103_150227.jpg

Jeszcze przed końcem 2022 roku udało się lądeckiemu samorządowi uzyskać ostateczną decyzję pozwalającą na udostępnienie turystom nowo wybudowanej platformy widokowej na Trojaku.

Unikatowy zabytek architektury uzdrowiskowej odzyskuje swój blask

Autor: 
Grzegorz Szczygieł
_a.jpg

Prace budowlane związane z odrestaurowaniem popadającej dotychczas w ruinę zabytkowej wieży zegarowej, która znajduje się na Wzgórzu Świętojerskim w Lądku-Zdroju – mają się ku końcowi!
Jeden z najstarszych obiektów uzdrowiskowych nabrał już pożądanego i właściwego dla siebie blasku i formy. Do pełni szczęścia pozostaje tylko montaż zegara, podświetlenia oraz prace zabezpieczająco-porządkowe – co ma nastąpić jeszcze przed tegorocznym sezonem letnim.

Budynek lądeckiego Ratusza przechodzi termomodernizację

Autor: 
Ireneusz Pieczarka
1_n.jpg

Na ukończeniu jest termomodernizacja zabytkowego Ratusza i znajdujących się w nim instalacji C.O. Wymieniono stary piec gazowy, została położona nowa instalacja grzewcza, w tym montaż nowych grzejników z zaworami termostatycznymi.
W ramach prowadzonych działań zostaną również wykonane następujące prace:
• wymiana starej stolarki okiennej (skrzynkowej i krosnowej) na nowe okna z szybą zespoloną, łącznie z wymianą parapetów zewnętrznych i wewnętrznych; dodatkowo stolarka okienna może być wyposażona w nawiewniki sterowane automatycznie;

Muzyczna strona Kozakowskiego

Autor: 
Witold Kozakowski
3Koncert finałowy konkuri..jpg

* Gitarowi kolędnicy już po raz ósmy!

Z cyklu: wydarzenia kulturalne w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
inf.wł.
Bez nazwy9.jpg

* Robert Janowski – Koncert Noworoczny w kościele pw. Św. Michała Archanioła – 15.01.2023 r.
* Szalony Dzień Babci i Dziadka w bystrzyckim MGOK 23.01.2023 r.

WYSTAWA: Sekwencje z natury

Autor: 
inf. Izabela Mieczkowska
Sekwencje z natury plakat.jpg

W Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju 13 stycznia br. otwarta została wystawa pt. Sekwencje z natury.  

Wieści z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf. Barbara Adamska
6NOWY SAMOCHÓD DLA OSP.jpg

CIEPŁE MIESZKANIE
20 grudnia 2022 r. wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu o dofinansowanie w ramach programu Ciepłe Mieszkanie. Kwota otrzymanego wsparcia wyniesie 2,2 mln zł.
Środki finansowe zostaną przeznaczone dla mieszkańców Gminy Nowa Ruda na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła oraz stolarki okiennej i drzwiowej w lokalach mieszkalnych.

5. GMINNY ORSZAK TRZECH KRÓLI

Tomasz Duszyński w 2022 r. stworzył postać komisarza Wróbla, a akcję kolejnej retrokryminalnej powieści „Fenomen z Warszawy” umieścił w stolicy. W lutym 2023 r. komisarz Wróbel pojawił się ponownie w następnej części cyklu pt. „Człowiek z celuloidu”. Tym razem autor postanowił zabrać czytelnika do warszawskich teatrzyków rewiowych i na plany filmowe, gdzie ofiarami tajemniczego mordercy padają początkujące i marzące o sławie młode aktorki.

W kilku zdaniach - Szczytna

Autor: 
Danuta Chmielarz
4IMG-4553.jpg

Początek nowego roku 2023 minął raczej spokojnie. Ostatnią sesję Rady Miejskiej pożegnano raczej optymistycznie, z życzeniem burmistrza, Marka Szpaniera, by nie wracać do tego, co było,
a nowy rok przywitać wspólnym działaniem dla dobra gminy. Niecierpliwe oczekiwanie na węgiel dla mieszkańców zakończyło się optymistycznie i wszyscy zainteresowani powitali święta i nowy rok w rodzinnym cieple. Przystąpiono do kontynuowania inwestycji wcześniej zaplanowanych, więc ogólnie rzecz biorąc zrobiło się optymistycznie.
Ile nas jest ?