Liliana Stopka i Tomasz Brusiński prezentują: Akordeonowe Nowinki

Liliana Stopka i Tomasz Brusiński prezentują: Akordeonowe Nowinki
09.jpg
08.jpg
07.jpg
06.jpg
05.jpg
04.jpg
03.jpg
02.jpg
01.jpg

W miesiącu styczniu mieliśmy tylko 2 tygodnie pracy, bo od 15 ferie zimowe. W tym krótkim okresie wiele się jednak wydarzyło.
Tradycyjnie odbył się koncert wszystkich akordeonistów na muzycznym spotkaniu Music Party 12 stycznia 2024. Grano solowo i zespołowo, wystąpił także absolwent Oskar Gałęski a na zakończenie nauczyciel Tomasz Brusiński.
Trójka naszych absolwentów – Szymon Dulski, Jakub Ferenz i Oskar Gałęski podobnie jak w roku poprzednim - zagrała kilka kolęd na koncercie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w dniu 06 stycznia 2024.
Natomiast Gabryś Charęza z Wiktorem Styrkaczem zagrali solo i w duecie na koncercie charytatywnym w Złotym Stoku. Na kolejnym koncercie charytatywnym Gabryś zagrał w instrumentalnym trio.
Na szczególną uwagę zasługuje solowy występ Gabrysia na uroczystej sesji Rady Powiatu Ząbkowickiego, na której wykonał aż 10 kolęd również przy spontanicznym, wspólnym śpiewie zebranych, co wymaga od grającego umiejętności dostosowania tempa gry do tempa śpiewu. Udało się bardzo dobrze.
Na wielkie brawa i uznanie zasłużył Gabryś realizując swój interesujący pomysł zaprezentowania akordeonu w przedszkolu w Mąkolnie. Gabryś opowiadał o tajnikach wydobycia dźwięku, o swojej pasji i o tym jaką przyjemność przynosi gra na tym instrumencie. Ukoronowaniem spotkania było śpiewanie przedszkolaków znanych piosenek z towarzyszeniem akordeonu. Wielkie gratulacje dla Gabrysia.

Na zdjęciach:
Tomasz Brusiński. Nasi absolwenci. Koncert na Trzech Króli. Na koncercie charytatywnym. Klasa akordeonu. Music Party. Od lewej starosta Ząbkowic Śl.- Roman Fester, Dariusz Marcinków - przewodniczący Rady Powiatu, wicestarosta Waldemar Wieja. Wiktor i Gabryś na zabawie szkolnej. Gabryś robi reklamę akordeonu w przedszkolu.