Noc Muzeów

Noc Muzeów

Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza na NOC MUZEÓW! W tym roku pod hasłem CZARNO-BIAŁE DZIEDZICTWO ► 19 maja 2023 ◄ ► 18:00-23:00 ◄
W programie:
● 18.00
Ten który uratował Jana Matejkę i …Gerharta Hauptmanna - otwarcie wystawy planszowej.
Wykład Janusza Skowrońskiego oraz pokaz filmów dokumentalnych „Stanisław Lorenz” (1968) i „Gerhard Hauptmann i Polacy. Nieznane relacje” (2019) (sala wystawowa I piętra Muzeum Ziemi Kłodzkiej)
● 19:30
Żywe obrazy - otwarcie wystawy fotografii Ewy Kornaszewskiej i Natalii Metych”, do których modelami byli uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku (sala lustrzana, II piętro Muzeum Ziemi Kłodzkiej)
● 20:00 – 21:00
12 miesięcy - 12 wydarzeń - jubileusz 60 lat Muzeum Ziemi Kłodzkiej
Atelier pięciorga – przypomnienie wystawy Historia jednego atelier fotograficznego
Pokaz fotografii Kłodzka Władysława Winiewskiego (sala koncertowa)
Prowadzenie Joanna Stoklasek-Michalak i Tomasz Gmerek
● 21:00 – 22:00
Pokaz przedwojennych fotografii Irenäusa Poppa oraz Georga Marxa na dziedzińcu muzealnym
Ilustracja muzyczna Janusz Karp
(dziedziniec muzeum)
A także:
► „Pamiątka na 60 - lecie Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku” - warsztaty grafiki (sala nr 2, parter Muzeum Ziemi Kłodzkiej)
Zwiedzanie wystawy czasowej:
►"Wambierzyce, zatrzymując się po drodze u Macieja H. ..."
Wystawa fotografii Rafała Swosińskiego (hol I piętra Muzeum Ziemi Kłodzkiej)
Zwiedzanie stałych ekspozycji muzeum:
► „Oczy czasu. Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i w I poł. XX wieku w zbiorach Muzeum Ziemi Kłodzkiej”. Ekspozycja składa się z kilkuset zegarów, w tym wyrobów dwóch największych fabryk dolnośląskich XIX i XX: Gustawa Beckera w Świebodzicach i braci Eppnerów w Srebrnej Górze. Można na niej znaleźć również wspaniałe meble i pozytywki.
► "Z dziejów Kłodzka" Wystawa monograficzna poświęcona miastu i jego tysiącletniej historii prezentowana na dwóch kondygnacjach Muzeum - w podziemiach oraz na parterze. Jest opowieścią o Kłodzku, począwszy od pierwszej o nim wzmianki w Kronice Czechów Kosmasa, a skończywszy na „powodzi tysiąclecia” w 1997 r.
► Lapidarium na dziedzińcu muzealnym
Wstęp wolny!