październik 2021

17 października godz. 12 - ciekawe spotkanie za muzyką i gawędą. Szczegóły na plakacie.

Polanica Zdrój - 17 października godz. 16.00. Szczegóły na plakacie.

6 listopada godz. 18.00 - I INTER-FACE KULTURALNY ARH+ w ramach XIV ZADUSZEK WOKALNYCH
koncert Natalii Niemen i Michała Zator
bilety: 39 w przedsprzedaży, 49 w dniu koncertu do kupienia w kasie KOK i na www.biletyna.pl

22.10, godz. 17.00 Wieczór z Ryszardem Bilanem, w programie: wernisaż wystawy, spotkanie z artystą urozmaicone występem poetycko – muzycznym w wykonaniu między innymi Ewy Żurakowskiej i Kapeli Zielonych Granic.

17 X godz. 17.00 - KOK - STAND-UP Piotr Bałtroczyk „Starość nie jest dla mięczaków”. Bilety: 65 zł do nabycia w kasie KOK oraz na www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl

15.10, godz.19.00 Teatr Tańca B’cause Dance Company „Kepler 22b” - spektakl w ramach programu Teatr Polska w Kłodzkim Ośrodku Kultury
B’cause Dance Company to teatr tańca współczesnego, którego celem jest tworzenie spektakli na najwyższym poziomie tanecznym i artystycznym, jednocześnie poruszając tematy aktualne, ważne i warte komentowania.
Wierzymy, że taniec jako język międzynarodowy jest najbardziej szczerym sposobem wyrazu, który w prosty sposób może oddać nawet najbardziej złożone emocje i relacje.

... i choć padało ... i było wietrznie...

Autor: 
Krystyna i Mirosław Awiżeń
4s.jpg

Jarmark z Festiwalem Śpiewaczym Zespołów Ludowych w Stroniu Śląskim to było to: po dużej przerwie „covidowej” nareszcie można było spotkać się w szerokim gronie znajomych i przyjaciół. I nic to, że „pogoda była pod Azorkiem” – ludzie przebyli tłumnie.
Jarmark-Festiwal oprócz pieśni, uśmiechów i oczywiście jedzonka oferował na miejscu możliwość zaszczepienia się przeciwko „Covid 19” (od ręki), no i oczywiście stworzył też możliwość spisania się obywateli na rzecz Głównego Urzędu Statystycznego. A więc – przyjemne z pożytecznym.

Piłkarze z Pacyfiku dają koncert pod Włodzicką Górą

Autor: 
inf. Barbara Adamska
Piłkarze z Pacyfiku dają koncert pod Włodzicką Górą Fot Artur Rutkowski 2.jpg

8 sierpnia parafię w Świerkach, odwiedzili piłkarze z Wysp Salomona. Klub Solomon Kurukuru Futsal reprezentują swój kraj w piłce nożnej halowej. Drużyna przyleciała do Polski na miesięczny obóz treningowy.

Filip Brzóska mistrzem Polski

Autor: 
inf. Barbara Adamska
Mamy mistrza Polski 2 fot. Bartosz Bober.jpg

Z ogromną dumą informujemy, że Filip Brzóska, syn pracowników Urzędu Gm. Nowa Ruda, Urszuli i Piotra Brzóski został Mistrzem Polski Juniorów podczas rozegranych 8 sierpnia Mistrzostw Polski MTB XC 2021 - Boguszów-Gorce. Filip został od razu powołany do kadry narodowej i reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Europy w Nowym Sadzie w Serbii 14 sierpnia oraz Mistrzostw Świata MTB 25 sierpnia we włoskiej Val di Sole.
Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za kolejne sukcesy.

Imprezy – wrzesień – Kłodzki Ośrodek Kultury

Autor: 
KOK
NOWAKI_2021.jpg

• 9.09, godz.17.00 Inauguracja Sezonu Artystycznego KOK,
- spotkanie organizacyjne dla rodziców i opiekunów;
- przedstawienie oferty zajęć dla dzieci i młodzieży; miejsce: sala widowiskowa
• 10.09, godz. 19.30 „Trwanie” koncert w ramach Festiwalu Wratislavia Cantans. Miejsce: kościół pw. Wniebowzięcia NMP. Bilety: 15/10 zł do kupienia na godzinę przed koncertem przed kościołem oraz na www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/8619