listopad 2022

Bystrzyckie wydarzenia

Autor: 
inf.wł.
B3.jpg

*Dożynki Gminne Bystrzycy Kłodzkiej
Tegoroczne Święto Plonów w Gminie Bystrzyca Kłodzka odbyły się w Starej Łomnicy – 28 sierpnia. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, konkursy, koncerty, a wieczór zakończyła zabawa taneczna.
*• 22-24.09. – XIII Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej organizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki (m.in. zwiedzanie Bystrzycy Kłodzkiej z przewodnikiem turystycznym, spotkanie z Joanną Lamparską, kino plenerowe, Nocny Bieg z Duchem).
• Premiera znakomitego spektaklu pt. „Pieprz” – 28.09. – autorstwa i w reżyserii Pauliny Kajdanowicz.

Jubileusz X-lecia Oddziałów Psychiatrycznych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
007.jpg

Władze Powiatu Kłodzkiego: Maciej Awiżeń starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta kłodzki oraz Piotr Marchewka członek Zarządu Powiatu, na zaproszenie Jadwigi Radziejewskiej dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, wzięli udział w obchodach jubileuszu X-lecia działalności Oddziałów Psychiatrycznych.
W spotkaniu, które odbyło się w Muzeum Ziemi Kłodzkiej, wzięli również udział przedstawiciele samorządu miasta i gminy Kłodzko, przedstawiciele współpracujących instytucji i zaproszeni goście.

Wieści z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf. Barbara Adamska
5Hard off.jpg

*Dożynki Gminne

W kilku zdaniach - Szczytna

Autor: 
Danuta Chmielarz
d5IMG-8506.jpg

No i po wakacjach, chociaż z pewnych powodów, czas wolności i laby przeniósł się w pewnym sensie na nowy rok szkolny; było trochę zamieszania, ale nie warto do tego wracać, a sytuacja została opanowana, chociaż nie w pełni wyjaśniona. Radni, zaplanowane wakacje przedłużyli sobie na sierpień i nawet wrzesień, chociaż pojedyncze stałe komisje Rady Miejskiej jednak się zbierały, rzadko, a diety były wypłacane. Na koniec lata planowano także drugie sprzątanie Kamiennego Potoku, jednak imprezę odwołano, z przyczyn, które raczej przemilczę.

Dot. uroczystości w Wambierzycach

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe

Przekazany materiał prasowy starostwa powiatowego w Kłodzku, opublikowany w wydaniu wrześniowym miesięcznika „BRAMA”, w którym informujemy o uczestniczeniu m.in. Starosty Kłodzkiego w uroczystościach w Bazylice w Wambierzycach, uzupełniamy o fakt, że Burmistrz Miasta i Gminy Radków – Jan Bednarczyk, był współorganizatorem uroczystości 42 rocznicy Koronacji Figurki Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, 13 rocznicy Patronki Ziemi Kłodzkiej oraz uroczystości Święta Wojska Polskiego.
Bartosz Wojciechowski Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Kłodzku

TRWA REMONT DROGI POWIATOWEJ NA ODCINKU PISARY – DOLNIK

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
001DD.jpg

Pierwsza warstwa asfaltu między Dolnikiem a Pisarami w Gminie Międzylesie właśnie jest układana. Mający półtora kilometra odcinek drogi powiatowej, który mocno był zniszczony udaje się wyremontować dzięki wspólnym środkom z Powiatu Kłodzkiego, Gminy Międzylesie i Nadleśnictwa Międzylesie. Wartość zadania to ponad 1,5 mln zł.

Adaptacja pomieszczeń magazynowych na pralnię w DPS w Nowej Rudzie zakończona

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
DSC_0953.jpg

Przy końcowym odbiorze, nowo powstałej pralni w DPS w Nowej Rudzie, uczestniczył cały Zarząd Powiatu Kłodzkiego w składzie: Maciej Awiżeń starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta kłodzki, Piotr Marchewka etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Małgorzata Kanecka członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Ryszard Niebieszczański członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, aby wspólnie gospodarskim okiem, przyjrzeć się zakończonej inwestycji.
O szczegółach i przebiegu prac opowiadała na miejscu Renata Wolan-Niemczyk dyrektor placówki.

Krakowska Letnia Szkoła Archiwalna – w Kłodzku

Autor: 
inf. KOA
307484332_5723031031087911_4435369383599201298_n.jpg

W dniach 12-16 września br. członkowie Sekcji Archiwistyki działającej przy Studenckim Kole Naukowym Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, brali udział w projekcie: „Krakowska Letnia Szkoła Archiwalna”. Zajęcia odbywały się w Kłodzku w ramach współpracy nawiązanej pomiędzy Instytutem a Parafią Rzymskokatolicką Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodzku.

Nowy pojazd dla Domu Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
001DPS.jpg

Dla Domu Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej został zakupiony samochód Renault Express Van Pack Clim 1.3 TCe 10, ze środków własnych powiatu kłodzkiego, za kwotę 84 tys. zł. Samochód posiada część ładunkową oddzieloną od kabiny kierowcy. Pojazd przeszedł kontrolę sanitarną przeprowadzoną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłodzku z wynikiem pozytywnym.
Jak informuje Piotr Marchewka członek Zarządu Powiatu:

Wiesław Lewicki, twórca pomnika Wołynia w Polanicy nagrodzony

Autor: 
Henryk Grzybowski
Pomnik_WBez nazwy 3.jpg

Dziewięć lat temu, 1 września 2013 roku, w Polanicy-Zdroju odsłonięto pomnik pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i poległych żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Jego pomysłodawcą był polaniczanin Wiesław Lewicki, urodzony w Kowlu na Wołyniu, później mieszkaniec Kielc, a od 1951 roku powiatu kłodzkiego. W październiku ub.r. na wniosek Starosty Kłodzkiego został odznaczony Złotą Odznaką Honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. W głosowaniu nad przyznaniem dostał niespotykaną liczbę głosów.