lipiec 2023

Zapraszamy na cykl koncertów pt. KONCERTY W KOŚCIOŁACH ZAPOMNIANYCH

Zapraszamy w sobotę-niedzielę do Dusznik Zdroju. Szczegóły na plakacie.

BĘDĄ NADAL RATOWAĆ LUDZKIE ZDROWIE I ŻYCIE

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
Bez nazwy 1PPP.jpg

Vladimir i Oksana Morozov, przedstawiciele miasta i okręgu Chmielnicki w Ukrainie, odwiedzili Starostwo Powiatowe w Kłodzku, aby osobiście podziękować Staroście oraz naszym samorządowcom i Dyrekcji szpitala, za przekazanie im z kłodzkiego ZOZ-u, dwóch wycofanych karetek. Karetki można było podarować dla Ukrainy, gdyż według polskich przepisów, przestały spełniać normy do dalszej pracy w taborze medycznym. Natomiast w Ukrainie jeszcze długo posłużą ratując ludzkie życie.

Powiat Kłodzki dofinansowuje zakup niezbędnego sprzętu dla kłodzkiego ZOZ-u

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe

Samorząd powiatowy po raz kolejny dofinansowuje zakup niezbędnego urządzenia dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku. Tym razem jest to system automatycznego przełączania rezerwy dla szpitala powiatowego.

List otwarty członków Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych do Ministra Zdrowia

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe

Dramatyczny apel Związku dotyczący sytuacji szpitali powiatowych w całej Polsce: https://ozpsp.pl/

Szanowny Panie Ministrze,
W imieniu zarządzających szpitalami powiatowymi, zatrudnionego w nich personelu, ale przede wszystkim w imieniu polskiego Pacjenta, zwracamy się do Pana Ministra z apelem o niezwłoczne podjęcie działań, które w realny sposób zmienią i poprawią sytuację finansową placówek medycznych w Polsce, ratując je przed ostateczną zapaścią.

KSP KŁODZKO

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
002PP.jpg

Profesjonalne stanowisko fryzjerskie utworzone w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego.

Stowarzyszenie Obywatelskie „Nasz Lewin”

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
003.jpg

W ramach projektu Poznajemy Powiat Kłodzki pojechaliśmy na wycieczkę do Kłodzka. Odwiedziliśmy Twierdzę, a następnie Minieuroland, którego zwiedzanie zakończyliśmy obiadem. W imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia Obywatelskiego Nasz Lewin dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Kłodzku ze starostą na czele panem Maciejem Awiżeń, za przyznanie dotacji, dzięki której już drugi rok z rzędu możemy poznawać nasz piękny Powiat Kłodzki.

SZKOLENIE PSZCZELARZY W GORZUCHOWIE

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
005P.jpg

13.05.br. w Twórczej Świetlicy Miodowej w Gorzuchowie, odbyło się szkolenie dla pszczelarzy, które prowadził lekarz weterynarii specjalizujący się w chorobach i leczeniu pszczół miodnych dr Andrzej Migrała, ze szczególnym uwzględnieniem zarażenia pasożytem warrozą oraz nosemozą (oba gatunki) i przeciwdziałanie im w warunkach prywatnych pasiek stacjonarnych i wywożonych na pożytki. W programie szkolenia przewidziano omówienie wszystkich rodzajów leków: zalecanych przez PZP do leczenia pszczół z jednoczesną prezentacją tego leku i sposób jego zastosowania w ulu.

Aktywna niedziela

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
001N.jpg

W niedzielę 14 maja 2023 r. w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, zorganizowana została wycieczka z przewodnikiem z Kłodzka na Kłodzką Górę. Wzięło w niej udział około 40 osób, które przy pięknej pogodzie mogły podziwiać Ziemię Kłodzką i okolice z wybudowanej przez Powiat Kłodzki przy wsparciu środkami z programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska wieży widokowej. Na szczycie na uczestników wycieczki czekały gry i quizy z nagrodami.

Wieści z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf. Barbara Adamska
5-ŁĄCZY NAS TRADYCJA 01.jpg

DRUGI ŻŁOBEK
W Gminie Nowa Ruda funkcjonuje obecnie Żłobek Publiczny Baśniowe Wzgórze w Ludwikowicach Kł., który dysponuje kilkudziesięcioma miejscami dla maluchów. Zapotrzebowanie na miejsca w żłobku stale rośnie, dlatego wójt Adrianna Mierzejewska wyszła z inicjatywą utworzenia kolejnych 25 miejsc. Powstaną w będącym na ukończeniu nowoczesnym budynku Przedszkola Samorządowego działającego w Zespole Szkół Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie.

BASEN, OŚWIETLENIE I ZALEW