wrzesień 2023

DO GÓRY NOGAMI - RZECZ O MACIERZYŃSTWIE / Teatr RAZY DWA w Bystrzycy Kłodzkiej
Od pierwszego dnia zmienia się totalnie wszystko i przewraca się do góry nogami...zmieniają się smaki, gusta, wyostrzają smaki, występują wcześniej nieznane zachcianki. Zostaniesz mamą! I co teraz?

Zapraszamy na koncerty Zespołu Zdrojowego - terminy na plakacie.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu Lord Sound of Queen, który odbędzie się 30 września 2023 roku o godz.18:30 w sali widowiskowej MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej.

28.09, godz. 18.00 „Wonderful World” Koncert z okazji 25-lecia Chóru Concerto Glacensis
miejsce: sala widowiskowa KOK
Kłodzki Chór Kameralny Concerto Glacensis rozpoczął swoją działalność artystyczną w marcu 1998 roku. Przez pierwszych 6 lat zespół działał przy Centrum Edukacji Kulturalnej, a od 2004 roku w Kłodzkim Ośrodku Kultury. Założycielem i dyrygentem jest Katarzyna Mąka.

24.09, godz. 16.00 Spektakl komediowy „Rubinowe Gody”
miejsce: sala widowiskowa KOK Kłodzko, bilety od 110 zł do kupienia w kasie KOK i kupbilecik
Rubinowe Gody

23.09, godz.18.00 Program słowno-muzyczny „Wszystkim samotnym”
miejsce: Kawiarnia „Pan Kawka” (Kłodzki Ośrodek Kultury) - bilety: 30 zł do nabycia w kawiarni „Pan Kawka”
Program słowno-muzyczny „Wszystkim samotnym” czyli rzecz o Jerzym Koszutskim „Jurandzie” kompozytorze i twórcy słynnego chóru Juranda. W trakcie imprezy o Jurandzie będzie opowiadał dr Tomasz Lerski – historyk kultury, dziennikarz z Warszawy, a piosenki z repertuaru chóru Juranda będzie śpiewał Adam Tomaszewski.

Stronie Śląskie w środku sezonu letniego (19 lipca 2023 r. – środa)

Autor: 
Mirosław Awiżeń
6ss.jpg

Zaczynamy jak zwykle od rozmowy w biurze przy dobrej kawie.
- Turyści mają mnóstwo atrakcji – nazwę to – jednorazowych: Jaskinia Niedźwiedzia, Kopalnia Uranu, Czarna Góra, Śnieżnik... a czy mieszkańcy też mają czym się zająć po południu, wieczorem, także, czy dzieci mają jakieś rozrywki ...?
- Oczywiście, dla mieszkańców, jak i dla przyjezdnych na pewno codzienną, nieustającą atrakcją jest Zalew Staromorawski (foto strona 20), ale także trasy rowerowe, w tym singletrack glacensis (dwie pętle) czy ścieżki piesze i konne oraz szlaki turystyczne i górskie…

Zapraszamy na letnie imprezy do Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
inf.wł.
_n (1).jpg

* Zwycięstwo i I miejsce „Skałeczek” z Idzikowa w XVII Prezentacjach Zespołów Ludowych w Pstrążnej.
Gratulujemy. Ale to nie wszystko. Zespół „Waliszowianie” z Nowego Waliszowa wyśpiewał III miejsce, a wyróżnienie otrzymał Zespołu Pieśni „Cyraneczki” z Gorzanowa. Wielkie brawa!

*Zajęcia teatralne. Rozpoczęły się wakacyjne zajęcia teatralne. Pokaz pracy odbędzie się 3 sierpnia na Kulturalnym Czwartku.

40 lat pracy dla szkoły muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
Witold Kozakowski
Orkiestra Zdrojowa,..jpg

Pani Aleksandra Tarchała – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej, z początkiem września br. przechodzi na emeryturę. To dobry moment, aby przy tej okazji, zadać Pani Dyrektor kilka pytań. Zapraszamy do lektury poniższego wywiadu przeprowadzonego przez Witolda Kozakowskiego.

Sezon 2023

Autor: 
Ludmiła Sowińska
p2.jpg

Galeria sztuki pARTer w Kłodzkim Ośrodku Kultury to miejsce, w którym zostało wyeksponowanych dużo prac artystycznych – nie tylko artystów profesjonalnych, ale także artystów amatorów. W tym właśnie miejscu 30 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych uczestników zajęć „dużego” studia plastycznego działającego w Kłodzkim Ośrodku Kultury (do grona tych uczestników należę od długiego czasu). Na wystawie „SEZON 2023” zostały pokazane prace trzydziestu dziewięciu artystów związanych z „dużym” studiem plastycznym.