wrzesień 2015
Wystawa 3500 lat Historii Biblii
Wystawa czynna będzie w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku, ul. kard. S. Wyszyńskiego 1. Zapisy grup od 10 osób wejścia co godzinę z przewodnikiem pod nr tel 602 831 483. WSTĘP WOLNY!
Będzie można zobaczyć i dotknąć materiały pisane na papirusie, skórze i w języku Braille’a.
Michał Cyprys - wolontariusz wystawy - tel. kontaktowy 602 831 483..
Wyremontowany pałac w Kamieńcu
13 czerwca br. właściciele pałacu w Kamieńcu (koło Niwy) – Katrzyna i Wojciech Hutni – zorganizowali Dzień Otwarty Pałacu dla wszystkich chętnych obejrzenia wyremonotwanego i już zagospodarowane obiektu. Gratulujemy. Wzbudzał podziw nie tylko ogrom włożonej pracy, ale także bogaty program spotkania z koncertem, wystawami, poczęstunkiem.
Podziwialiśmy pokoje dla gości, pięknie zachowaną posadzkę oraz wystawę. Chętni mogli też uczestniczyć w grach historycznych w ogrodach.
Biathlon dla każdego
20. czerwca w Szczytnej odbyły się zawody pod hasłem „Biathlon dla każdego” zorganizowane przez UKS Szczytnik, Polski Związek Biathlonu i Miejski Ośrodek Kultury w Centrum Sportu, Aktywnego Wypoczynku i Rehabilitacji Ruchowej. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach. Zainteresowanie zawodami było duże, zaangażowanie uczestników- jeszcze większe. Tym bardziej, że towarzyszyła im nasza mistrzyni Weronika Nowakowska- Ziemniak.
Rocznik 1951
Urodzili się w połowie wieku dwudziestego. Ich rodzice przybyli do Szczytnej w pier-wszej dekadzie po drugiej wojnie światowej. Z trudnościami nowego życia zmagali się razem z nimi, ale lata swego dzieciństwa wspominają ze szczególnym wzruszeniem. Tak samo witali się po 50. latach od ukończenia szkoły podstawowej, do której uczęszczali – trzy równoległe klasy, jedna 35-osobowa, dwie czterdziestoosobowe. - Trudno było się nam zorganizować – mówił w swym wystąpieniu jeden z organizatorów spotkania, Stanisław Czarnik – wielu z nas już nie żyje, wielu jest ciężko chorych, inni są daleko stąd.
Aktywni Seniorzy - "Włóczykije ze Szczytnej"
Zorganizowali się przy Bibliotece Publicznej. Chodzą dla kondycji fizycznej, dla zdrowia, przyjemności, żeby poznawać okolicę. Biorą udział w zawodach i zdobywają miejsca w czołówce. Wspólnie spędzone godziny wpływają na ich integrację i wzajemne rozumienie się, bo gdy się idzie szlakami, obserwuje się przyrodę, albo rozmawia o sprawach, które nie różnią, lecz łączą. Jedna z ostatnich wędrówek pozwoliła im poznać na nowo, przy pomocy leśników z Nadleśnictwa „Zdroje”, jedno z najciekawszych miejsc w okolicy – Rezerwat Przyrody- „Torfowisko pod Zieleńcem”.
Książko-Zakręceni przy kłodzkiej fontannie
Już po raz trzeci odbyła się biblioteczna KsiążkoWymiana i fajna zabawa. Tym razem przy zabytkowej fontannie zagościła „biblioteka bez regałów“, jak głosił napis na... wielkiej drabinie malarskiej. Bilety wstępu za 1 tytuł i mnóstwo małych drewnianych skrzynek w poszczególnych strefach akcji wypełnionych niespodziankami. A program dość urozmaicony. Wszystko pod magiczną liczbą 70 lub wielokrotnością 7. Dlaczego? No cóż, kłodzka Książnica zaczęła świętowanie swojego jubileuszu. Była olbrzymia 70 na naszą 70 z ulubionych lektur Czytelników, skrzynka na życzenia z tej samej okazji.
Piknik Dziecięcy w Skrzynce
30 maja 2015 r. Rada Sołecka tradycyjnie zorganizowała na placu boiska sportowego kolorowy festyn z okazji Dnia Dziecka. Jak napisano na plakacie - zabawa odbyła się wg nowej formuły i z wielkim rozmachem. Prowadząca Sandra Bednarz przygotowała wiele zabaw, gier i innych atrakcji. W programie oprócz dobrej muzyki, dzieci brały udział w konkursach: plastycznym, gastronomicznym, tanecznym i wokalnym. Dużo radości sprawiło kolorowe malowanie dzieciom buziek, które zamieniły się w kotki, królewny, motyle i w piratów.
Owoce książąt kłodzkich cz. 3 - Jabłoń Książę Albrecht Pruski, 1863
Albrecht Hohenzollern (1837–1906), syn księcia Albrechta Hohenzollerna starszego (1809-1872) i wspomnianej wcześniej księżnej Marianny. Podobnie jak ojciec był uczestnikiem prowadzonych przez Prusy wojen „bismarckowskich”. Pierwszą z nich była wojna z Danią w 1864 r. o Szlezwik i Holsztyn, kolejną wojna z Austrią w 1866 r. Otrzymał wtedy najwyższe pruskie odznaczenie wojskowe, order Pour le Mérite. Za wojnę z Francją w latach 1870-1871 książę Albrecht otrzymał Żelazny Krzyż I i II klasy i rzadkie odznaczenie, Liście Dębowe (Eichenlaub) do orderu Pour le Mérite1.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- następna ›
- ostatnia »