maj 2023

Zapraszamy 4 czerwca o godz. 16.00 na recital Jeremiego Łukanusa w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju.

Zapraszamy do Bystrzycy Kłodzkiej na 12. edycję Festiwalu Aktorstwa Filmowego - 30-31 maja - szczegóły na plakacie.

62 DNI KŁODZKA 25-28 maja 2023
PROGRAM
25 maja czwartek 17.00 Spotkanie autorskie z okazji 40-lecia debiutu poetyckiego z Zofią Mirską Salonik prasowy PiMBP

26 maja piątek15.00 Parada Lwów- przejście ulicami miasta z rynku na stadion
STADION
16.00 Wybory najlepszej postaci lwa i wręczenie nagród 16.30 Otwarcie 62 Dni Kłodzka 17.00 Prezentacje artystyczne: m.in.: Studio Baletowe, FGA Gimnastyka Artystyczna,
18.00 Klinika Lalek „Cyrk Tarabumba” - spektakl 20.00 FISHER – koncert 22.00 PIĘKNI I MŁODZI – koncert

27 maja sobota
9.00-17.00 49. Targi Staroci Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Przekazujemy radosną informacje, że Urzędowi Gminy Lewin Kłodzki udało się sfinalizować projekt ,, Na styku trzech kultur. Dzieje Lewina Kłodzkiego."
Zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie, na którym Pan Andrzej Sobczyński zapozna nas z pierwszą monografią wydaną w okresie powojennym nt. Lewina Kłodzkiego.
Wydarzenie odbędzie się 29 maja 2023 r. o godzinie 16.00 w Sali Konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury, ul. Chopina 2 w Lewinie Kłodzkim.
Autor opracowania opowie o dziejach Lewina Kłodzkiego, tych dawnych i tych współczesnych oraz o monografii pt. ,,Lewin w dziejach trzech kultur".

Wiosna została przywitana

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
P1130114.jpg

21 marca powitaliśmy kalendarzową wiosnę. W Szkole Podstawowej w Krosnowicach tego dnia sporo się działo. Wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami najpierw pracowali nad wiosennym wystrojem klas. Na tablicach i ścianach pojawiły się dekoracje, na parapetach gałązki bazi i kwiaty, na drzwiach papierowe biedronki, słoneczka i trawki. Następnie uczniowie udali się do sali gimnastycznej, gdzie pod czujnym okiem jury zaprezentowali swe talenty. Można było poczuć się jak w prawdziwym „talent show”.

„Nasza zielono-niebieska Polanica-Zdrój”

Autor: 
Aleksandra Wiśniewska
zbiornik-na-deszczowke-premium (002).jpg

Zapobieganie coraz silniej odczuwalnym skutkom efektu cieplarnianego, to w obecnych czasach prawdopodobnie największe wyzwanie dla ludzkości. Według naukowców najbliższe 2-3 dekady będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłości cywilizacji. Badacze zwracają uwagę na to, iż ekstremalne zjawiska pogodowe, będące skutkiem ocieplenia klimatu, zagrażają produkcji rolnej, zasobom wodnym oraz bezpieczeństwu i zdrowiu człowieka.

Ewa Beyer-Formela – niezwykła postać polskiej rzeźby współczesnej - Wspomnienie.

Autor: 
Krystyna Toczyńska-Rudysz
Foto: 
Mieczysław Krywienko
3Q2A9474.jpg

Wiadomość o odejściu Ewy Beyer dotarła do Jej lądeckich przyjaciół z opóźnieniem. Artystka zmarła 24 września 2022 r., mając 87 lat. Na stałe mieszkała w Sopocie. Zawsze intensywnie uczestniczyła w życiu artystycznym w Polsce i zagranicą. Brała udział w licznych wystawach w Gdańsku, Sopocie, w Krakowie, w Bydgoszczy, we Wrocławiu, w Centrum Sztuki w Orońsku, we Francji i w Niemczech.
Pochodziła z Kaszub. Cechowała Ją siła, pracowitość, konsekwencja w działaniu, odziedziczone po przodkach, typowe dla tej grupy etnicznej.

Noblistka pszczelarką

Autor: 
Zbigniew Hnatiuk
Foto: 
Urszula Ososko
2 (1 of 1).jpg

Osiadła w powiecie kłodzkim na „końcu świata”, jak sama określa, Olga Tokarczuk, wyróżniona Literacką Nagrodą Nobla, hoduje pszczoły.

Muzyczna Strona Kozakowskiego

Autor: 
Witold Kozakowski
w2.jpg

XXIV GITARIADA czyli Święto Gitary

Wieści z Kłodzka

Autor: 
Bartłomiej Terlecki
6k.jpg

*Dzień Kobiet, restauracja Kryształowa.
11 marca br. z okazji Dnia Kobiet, Powiatowe Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych zorganizowało okolicznościowe spotkanie, które tradycyjnie poprowadziła pani prezes, Aurelia Soliło. Na spotkanie oprócz członkiń i członków Stowarzyszenia, przybyli także zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Uroczystość poza częścią oficjalną była również okazją do podsumowania bogatej działalności Stowarzyszenia w minionym roku.

*Aloha!