październik 2023

Premiera widowiska pt. "Wieczór z Emocją" do Teatru RAZY DWA, który działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej dnia 26.10.2023 roku o godz. 18:00.
"Wieczór z Emocją":
Emocje są jak fale, które przypływają i odpływają... to zagwarantuje październikowe widowisko pt. "Wieczór z Emocją". Ukażemy 10 kategorii emocji w postaci autorskich wierszy lokalnych autorów. Wiersze zostaną zaprezentowane przez 10-ciu Aktorów z Teatru RAZY DWA, a słowa zostaną okraszone muzyką, instrumentami, śpiewem i ruchem. Będzie to z pewnością wyjątkowy Wieczór z Emocją.

Wszystkich fanów bluesa i nie tylko, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Lewinie Kłodzkim zaprasza na koncert ARKA KOROLIKA "Blues, Ragtime, Storytelling". Sobota 28 października 2023 r. godz. 17.00, Sala Projekcyjna, ul. Chopina 2, WSTĘP WOLNY.

Trzeci raz Waliszów Cup

Autor: 
inf. A. Jaśnikowski
w4.jpg

Koordynatorem projektu jest Mateusz Świesiulski. Turniej odbył się na boisku w Nowym Waliszowie. Społeczność całego Nowego Waliszowa zaangażowała się na rzecz turnieju z sołtysem Przemysławem Capaja na czele, w projektu pomagali liczni wolontariusze. W tym roku udział wzięły drużyny: • Sparta Stary Waliszów • Quattro Team z Nowego Waliszowa • Stara Gwardia • No Name FC • Sudety Międzylesie • Orlęta Krosnowice • Urodzeni Zwycięzcy • Igliczna Wilkanów • Zamek Gorzanów • LZS Domaszków.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – Urodzeni Zwycięzcy
2 miejsce – Zamek Gorzanów
3 miejsce – Quattro Team

Gmina Międzylesie w środku sezonu letniego - ale dziś nie o wypoczynku czy też turystyce, ale o codziennej pracy

Autor: 
Mirosław Awiżeń
m6.jpg

Jest 14 sierpnia 2023 roku, poniedziałek, to znaczy tuż po niedzieli a przed Świętem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Narodowym Świętem Wojska Polskiego. Totalny środek „długiego weekendu”, bo wystarczyło wziąć jeden dzień wolnego (czyli właśnie ten poniedziałek), by mieć aż 4 dni wolnego, ale ...
...p. burmistrz Tomasz Korczak jak zwykle w pracy, urząd „na chodzie”, a co z pracami w Gminie?
- Nie ma co siedzieć w biurze i opowiadać co i jak – mówi Burmistrz. Pojedziemy na objazd Gminy i sam zobaczysz...

No to wyruszamy w trasę:

Informacje z kłodzkiego Ratusza

Autor: 
inf. Bartłomiej Terlecki
K7.jpg

Wizyta burmistrza GIŻYCKA
Burmistrz Michał Piszko gościł w dn. 10.08.br. burmistrza Giżycka, Wojciecha Karola Iwaszkiewicza. Rozmowy obu włodarzy dotyczyły głównie zarządzania fortyfikacjami, wszak oba miasta twierdzami stoją. Nasz gość oprócz zwiedzenia twierdzy głównej, odwiedził fort Owcza Góra, gdzie zapoznał się z pracami nad remontem i adaptacją Koszar Białych na Inkubator Przedsiębiorczości.

POWRÓT POLSKIEGO KONTYNGENTU Z KOSOWA

Śniadanie biznesowe w Polanicy-Zdroju

Autor: 
Adam Jaśnikowski
image_6487327.jpg

W dniu 10 sierpnia odbyło się spotkanie Śnieżnickiego Klubu Biznesu w Villi Alexandra w Polanicy-Zdroju. Formą spotkania było „śniadanie biznesowe”, w którym wzięło udział ponad 40 uczestników reprezentujących branżę turystyczną przedsiębiorców, m.in. pensjonaty, hotele, restauracje oraz atrakcje turystyczne z Ziemi Kłodzkiej. Adam Jaśnikowski i Piotr Wdowiak – koordynatorzy, wspólnie otworzyli spotkanie. Adam Jaśnikowski przestawił korzyści dla regionu dzięki integracji biznesu poprzez wspólne działanie na rzecz turystyki, i szanse, jakie daje współpraca z turystami z Czech.

Przypilnujesz mi wyborów?

Autor: 
inf.wł.
IMG_20230810_145138.jpg

Pod takim hasłem, w ramach akcji Obywatelska Kontrola Wyborów, w dniu 10.08.br. odbyło się w Kłodzku na pl. B. Chrobrego spotkanie z udziałem m.in. Moniki Wielichowskiej, Sławomira Nitrasa, Kamili Gasiuk-Pihowicz, Małgorzaty Jędrzejewskiej-Skrzypczyk, Zbigniewa Szczygła, Adama Kwasa, Anety Łosiewicz, Adama Jaśnikowskiego. Politycy i sympatycy Platformy Obywatelskiej zachęcali do udziału w wyborach i pracach w komisjach wyborczych jako mężowie zaufania.

Nowy sprzęt zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego 2023 dla OSP Nowa Ruda – Słupie

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
001ll.jpg

Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wicestarosta kłodzki wraz z radną Jolantą Walkiewicz, reprezentując Powiat Kłodzki, wzięły udział w przekazaniu sprzętu druhom z OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec. OSP reprezentowali: Daniel Leśniak, Jarosław Przybył i Paweł Czajka. Po raz kolejny OSP Nowa Ruda-Słupiec zdobyła dofinasowanie z B.O. do projektu jaki złożyli w ramach Budżetu Obywatelskiego realizowanego przez Powiat Kłodzki. Sprawna i skuteczna drużyna pozyskuje środki na realizacje zaplanowanych i potrzebnych inwestycji dla OSP.

Uroczyste Obchody Święta Wojska Polskiego, 43. Rocznica Koronacji Figurki Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, 14. Rocznica Patronki Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
014cc.jpg

Momentami ponad aż 30 stopni w cieniu powitało uczestników dorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego zorganizowanych w Kłodzku oraz w Wambierzycach, w których to odbyły się również obchody 43. Rocznicy Koronacji Figurki Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin i 14. Rocznicy Patronki Ziemi Kłodzkiej.

Mamy w Zarządzie Powiatu Kłodzkiego STRAŻACZKĘ

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
002k.jpg

Małgorzata Kanecka – członek Zarządu Powiatu Kłodzko zdała egzamin na strażaczkę OSP. Jak napisała Małgorzata na swoim profilu FB:
Udało się. Mamy to!!! Dzisiaj z kolegą Łukaszem Kulik zdaliśmy końcowy egzamin dla strażaków OSP w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. Dziękuję ogromnie za zaufanie jakie otrzymaliśmy od druhów OSP Kudowa Czermna – jesteście wspaniali !!!
Ogromne gratulacje !!!!