luty 2011

Cała Szczytna pisze piórem?

Autor: 
D. Chmielarz
chmielarz2.jpg

Do akcji Cała Polska Pisze Piórem dołączyła i Szczytna.

Wesoły karnawał

Autor: 
J. Karpińska
karnawał.jpg

Na Salę Myśliwską w Woliborzu 29 stycznia przybyły dzieci z Przedszkola Samorządowego i ich młodsi następcy wraz z rodzicami. W sali balowej dumnie i tajemniczo kroczyły dzieci w swoich przepięknych strojach. Dyrektor przedszkola serdecznie przywitała dzieci ich rodziców oraz przybyłych gości z Urzędu Gminy Nowa Ruda:

Toast noworoczny

Autor: 
Danuta Bolisęga
toast1.jpg

Spotkanie noworoczne, które odbyło się w sobotę 29.01. br. w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie zgromadziło w swoich podwojach całą rzeszę uczestników przybyłych na tę uroczystość.

Spotkanie Noworoczne

Autor: 
Danuta Bolisęga
Nowor1.jpg

„Proszę przyjąć życzenia noworoczne, aby ten rok przyniósł Państwu wiele osobistego szczęścia i radości, wielu sukcesów i satysfakcji w życiu zawodowym, w działalności organizacyjnej i społecznej, a przede wszystkim wielu przyjaciół i dowodów ludzkiej życzliwości”

Z wizytą u Frankensteina ... - 2

Autor: 
Ania Kurtasz
Foto: 
Marcin Balewski
ania.jpg

Jednym z zabytków Ząbkowic Śląskich jest zamek – dziś już właściwie jego ruiny. Chociaż jestem w tym mieście częstym gościem, ten akurat obiekt miałam okazję zobaczyć po raz pierwszy dopiero latem ubiegłego roku.

Kutubijja w Marrakeszu

Autor: 
Marek Gałowski
18.jpg

Kutubijja to największy meczet w Marrakeszu [Maroko], zbudowany w XII w. Budowlę zaczęto wznosić w 1120 r. podczas panowania berberyjskich Almorawidów. Niestety w pierwotnej budowli błędnie wyznaczono kierunek, w którym muzułmanie powinni zwracać się podczas modlitwy. Dlatego w 1158 r. meczet rozebrano, po czym

Kościoły i kaplice Ziemi Kłodzkiej - Borowina

Autor: 
Zbigniew Oliwa
Foto: 
Jadwiga Oliwa
borowina.jpg

Mała wioska leżąca na wysokości około 530 m przy szosie krajowej Nr 8 i międzynarodowej E-67, na wzniesieniu między Polanicą Górną a Szczytną. Otoczenie stanowia lasy świerkowe i świerkowo-sosnowe z domieszką innych gatunków lisciastych. Jedynie od zachodu w kierunku Szczytnej ciągną się użytki rolne. W pobliżu Borowiny do szosy dochodzi Praski Trakt. Borowina powstała prawdopodobnie w końcu XVIII wieku jako osada leśna.

Zespół Fox

Autor: 
red.
Fox.jpg

Prezentujemy składy osobowe zespołów ALK w sezonie 2010/2011
Zespół FOX
Od lewej: Leszczuk Julian, Fiedukiewicz Marcin, Ditrich, Dariusz, Ostrowski Maciej, Skrzynecki Jerzy, Armata Zbigniew, Gwiżdż Jacek.

Almanach Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
red.
almanach2011.jpg

Polecamy Państwu najnowsze nasze wydawnictwo - VI ALMANACH ZIEMI KŁODZKIEJ

Szkolny Festiwal Nauki i Kultury w Zespole Szkół Alternatywnych

Autor: 
(mic)
szeremeta3.jpg

W ostatni dzień przed feriami uczniowie i nauczyciele Gimnazjum ZSA zorganizowali uroczystą prezentację przygotowanych przez uczniów projektów edukacyjnych. Klasy 2a i 2b przedstawiły projekt „Czy odżywiamy się zdrowo?”, z którego dowiedzieliśmy się wszyscy, że np. taka guma do żucia, choć reklamowana jako niezawierająca cukru, jest nafaszerowana szkodliwym aspartamem. Po prezentacji wszyscy uczestnicy mogli zjeść zdrowe drugie śniadanie przygotowane przez uczniów.