grudzień 2024
Byłem na spotkaniu Przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi z przedstawicielami Rządu i Banku BGK w Lądku Zdroju w dniu 28.11.2024 r.
Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Razem dla Regionu Śnieżnik. Jego celem było omówienie istniejących problemów i ograniczeń w organizacji wsparcia w odbudowie tego co zniszczyła powódź 2024 roku. Roboczy charakter spotkania oznaczał otwartą dyskusje bez udziału mediów. Należy zaznaczyć, że moment otwarcia spotkania odbył się z ich udziałem.
Obrazy Marii Truczki-Platy w Galerii Kłodzkiego Ośrodka Kultury
Nie byłem na samym wernisażu. Może to i dobrze – bo pewno był tłum...
Poszedłem później i zauroczyłem się Jej obrazami... tymi większymi i tymi mniejszymi, oprawionymi (część z nich już sprzedana).
To są moje klimaty. Dobrze się w ich obecności czułem. Figuratywne a jednak odrealnione. Zauważalne postacie a jednak „poukrywane” w przestrzeni, w naturze...
Dobrze było je zobaczyć, pobyć wśród nich.
A kogo zachęciłem (na pewno Krynię) zapraszam. Wystawa czynna do 8 grudnia 2024 r.
PS Szkoda, że tak krótko.
Marty Cybulskiej „731 dni lekkoduszenia”
W Saloniku Prasowym w czytelni PiMBP w Kłodzku, w środę 27 listopada odbyła się promocja książki Marty Cybulskiej „731 dni lekkoduszenia”.
„Fakty i mity o fabryce papieru w Młynowie”
W piątek, 22 listopada br. w Muzeum Ziemi Kłodzkiej miał miejsce wykład dra hab. Macieja Szymczyka pt. „Fakty i mity o fabryce papieru w Młynowie”.
Intrygujący tytuł tomiku poetyckiego „i” – autorstwa Katarzyny Śrutwy
Kolejne ciekawe spotkanie autorskie z cyklu „poetyckich” w Filii „Pod Pegazem” odbyło się w czwartek, 21 listopada. Jego bohaterką była kłodzczanka Katarzyna Śrutwa, która jak dotąd dała się nam poznać jako malarka. Jej twórczość plastyczna wielokrotnie była prezentowa na wystawach zbiorowych i indywidualnych Dużego Studia Plastycznego KOKu, prowadzonego przez Bogdana Wieczorka. Wspominając swoje początki zainteresowań plastyczno-poetyckich, powiedziała, że najważniejsze dla niej było najpierw słowo, potem kreska, a następnie plama...
„Niechciana pierwsza podróż – wspomnienia dzieci zesłanych w latach 1940-1941 w głąb ZSRR”
Gościem Filii PiMBP „Pod Pegazem” w dniu 7 listopada była prof. Małgorzata Ruchniewicz – historyk, wykładowczyni Uniwersytetu Wrocławskiego, autorka wielu pozycji poświęconych Ziemi Kłodzkiej, w tym tak cenionych jak: „W kraju Pana Boga. Źródła i materiały do dziejów Ziemi Kłodzkiej od X do XX wieku”, „Dzieje Ziemi Kłodzkiej”, „Bystrzyca Kłodzka. Zarys rozwoju miasta na przestrzeni dziejów”. Tym razem okazją do spotkania była promocja książki pt. „Niechciana pierwsza podróż – wspomnienia dzieci zesłanych w latach 1940-1941 w głąb ZSRR”.
Mieczysław Gorzka w kłodzkiej PiMBP
W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w kłodzkiej bibliotece, 6 listopada w Saloniku Prasowym z miłośnikami kryminału spotkał się Mieczysław Gorzka. Autor, którego powieści, zwłaszcza z komisarzem Zakrzewskim w roli głównej, od kilkunastu lat działają na wyobraźnię Czytelników. Rozmowę z gościem przeprowadziła klubowiczka kłodzkiego DKK Danuta Szewczyk.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- następna ›
- ostatnia »